آخرین خبرها
خانه » اجتماعی » جذب حداکثری از مهمترين برنامه های بسيج هرمزگان در سال جاری است
جذب حداکثری از مهمترين برنامه های بسيج هرمزگان در سال جاری است

سردار ترابی

جذب حداکثری از مهمترين برنامه های بسيج هرمزگان در سال جاری است

هرمزبان:فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، جذب حداکثری را از مهمترين برنامه های بسيج در سال جاری برشمرد و گفت: اهل سنت و بانوان، جامعه هدف در طرح جذب حداکثری امسال می باشند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سردار رضا ترابی در همایش «روز کارمند و قشر بسیج کارمندی» که با حضور خانواده شهدا، فرماندهان پایگاه های بسیج ادارات، مدیران و کارمندان در سالن همایش های آب منطقه ای برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت.

وی از جذب حداکثری به عنوان یکی از راهبردهای مهم بسیج طی سال گذشته و امسال یاد کرد و افزود: در سال ۹۴ حرکت بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفت و آمار جذب پارسال نسبت به سال های قبل بی نظیر بود و این روند باید در سال جاری ادامه یابد اما باید این مهم به صورت هدفمند صورت گیرد.

سردار ترابی، اهل سنت و بانوان را جامعه هدف طرح جذب بسیج در سال ۹۵ معرفی کرد و گفت: حدو ۳۵ درصد از جمعیت استان هرمزگان را اهل سنت و ۵۰ درصد آن را بانوان تشکیل می دهند.

وی با یادآوری اینکه اهل سنت هرمزگان در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس حضوری فعال داشته و در این راه شهدای عزیزی را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، عنوان کرد: اما متاسفانه تا کنون نتوانسته ایم از ظرفیت اهل سنت و بانوان آن گونه که در شان آنان است در مجموعه بسیج استفاده کنیم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، ترویج فرهنگ بسیجی را موجب کاهش ناهنجاری ها در جامعه دانست و با بیان اینکه درهای بسیج به روی همه اقشار باز است، افزود: «ولایت»، «پرچم و نظام» و «قانون اساسی» تنها خط قرمز بسیج است؛ این سه، رکن و اساس نظام جمهوری اسلامی است و هرکسی که آن را قبول داشته باشد از نظر ما بسیجی است و فرقی نمی کند که از چه دین و مذهبی باشد.

وی در ادامه با اشاره به شعار سال، اظهار داشت: یکی از اقشاری که می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشد، جامعه کارمندی است و ترویج فرهنگ بسیجی، افراد را به سمت اقتصاد مقاومتی سوق می دهد.

سرهنگ پاسدار نعمت سالاری، رئیس سازمان بسیج ادارات استان هرمزگان نیز ضمن گرامیداشت هفته دولت، از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان اسوه و الگوی خدمتگزاری بی منت نام برد و با بیان اینکه ۹۲ درصد از کارمندان هرمزگانی بسیجی هستند، گفت: ۲۲ هزار نفر از جمعیت کارمندی استان در بسیج ادارات عضویت دارند که ۲۷ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: آموزش تبدیل وضعیت از عادی به فعال، صدور یکهزار و ۲۶۰ حکم مسئولیت، سرکشی از حوزه ها و پایگاه های بسیج ادارات، سازماندهی ۱۴۶ مربی خواهر و برادر در طرح شجره طیبه صالحین، جلسات ماهیانه هیات و شورای قشر، اعزام به اردوهای راهیان نور دریایی و مناطق جنگی جنوب، اعزام اردوهای جهادی یک روزه، ایجاد شبکه علمی بسیج کارمندی و حضور پررنگ در برنامه های فرهنگی و شبکه های اجتماعی از شاخص ترین برنامه های این سازمان است.

در این همایش، «ماسبی فر» از جانبازان و یادگاران دوران دفاع مقدس به بیان خاطراتی از شهیدان«علی رضایی» و «احترامی» پرداخت.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری شبستان

http://www.hormozban.ir/?p=5278
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*