منچسترسیتی 1 – تاتنهام 0؛ سیتیزن ها قهرمان جام اتحادیه شدند

0

هرمزبان – رایان میسون نتوانست معادلات را بر هم بزند و بدین ترتیب سیتیزن ها برای هشتمین بار در تاریخ خود قهرمان لیگ کاپ شدند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، منچسترسیتی با کسب بردی خفیف برابر تاتنهام، برای ششمین بار در قرن بیست و یکم، قهرمانی در لیگ کاپ را جشن گرفت. در مسابقه ای که به نظر می رسید اسپرز تسلیم فشار بی امان حریف خود نخواهد شد، آیمریک لاپورته با تک گل خود، سیتیزن ها را به مقام قهرمانی رساند تا یک ومبلی به افتخار قهرمانی این تیم کلاه از سر بردارد.
شرح گل:
منچسترسیتی 1-0 تاتنهام؛ لاپورته (82): روی سانتر دی بروین از روی یک ضربه ایستگاهی، لاپورته در تیر دورتر به هوا برخاست و با یک ضربه سر، قفل دروازه حریف را گشود.
منچسترسیتی و تاتنهام امشب در دیدار فینال جام اتحادیه انگلیس به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این مسابقه با نتیجه 1-0 به سود شاگردان پپ گواردیولا خاتمه یافت و سیتی اولین جام فصل را به دست آورد. منچسترسیتی کار را بهتر آغاز کرد و می‌توانست در همان دقایق ابتدایی بازی به گل اول دست پیدا کند. در دقیقه 7 ارسال رحیم استرلینگ به دهانه دروازه با ضربه فیل فودن همراه شد اما توپ او با بی دقتی به بیرون رفت‌.
در دقیقه 14 منچسترسیتی تا آستانه باز کردن دروازه تاتنهام پیش رفت اما ضربه رحیم استرلینگ در دهانه دروازه به اریک دایر برخورد کرد و برگردانده شد. در دقیقه 26 بازهم این حملات پردامنه منچسترسیتی بود که به خلق یک موقعیت دیگر منجر شد. ارسال کوین دی بروین روی دروازه به فیل فودن رسید و این بازیکن ضربه خوبی را روانه دروازه تاتنهام کرد اما شوت او با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد. در دقایق 35 و 37 بازی ریاض محرز دو موقعیت مشابه را ایجاد کرد. جایی که او بعد از انجام حرکات در عرض به سمت دروازه تاتنهام ضربه زد اما هر بار با بدشانسی در گلزنی ناکام بود. در ادامه نیمه اول نیز حملات سیتی نتیجه ای نداشت تا دو تیم با وجود برتری مطلق شاگردان پپ گواردیولا با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.
در دقیقه 61 ارسال ریاض محرز به روی دروازه با ضربه سر ایلکای گوندوگان همراه بود اما توپ با اختلاف تقریباً کم از بالای دروازه تاتنهام عبور کرد. در دقیقه 73 ریاض محرز حرکت فوق العاده ای را ترتیب داد و بعد از رسیدن به پشت محوطه جریمه تاتنهام ضربه ای فنی را روانه دروازه این تیم کرد اما شوت او با واکنش فوق العاده هوگو لوریس همراه شد.
در دقیقه 82 بالاخره حملات منچسترسیتی نتیجه داد و این تیم توسط آیمریک لاپورت به گل برتری دست یافت. مدافع فرانسوی روی ارسال کوین دی بروین و با ضربه سر مهارنشدنی دروازه تاتنهام را باز کرد تا نتیجه 1-0 شود. در ادامه مسابقه نیز تغییری در نتیجه حاصل نشد تا منچسترسیتی با همان یک گل به پیروزی برسد و قهرمان رقابتهای جام اتحادیه شود.
منچسترسیتی با ارائه یک نمایش قدرتمندانه دیگر، تاتنهام را در فینال لیگ کاپ شکست داد تا به اولین جام خود در فصل 21-2020 دست پیدا کند. گواردیولا در واکنش به این قهرمانی گفته است:
ورزشگاه پر نشد ولی هواداران سر و صدای خیلی خوبی ایجاد کرده بودند. امروز به شدت خوشحالیم که چهار مرتبه پیاپی در این جام به قهرمانی رسیده ایم. ما تلاش کردیم تا برنده بازی شویم و فرصت های زیادی ایجاد کردیم. آن ها روی ضد حملات یکسری فرصت ها داشتند ولی در کل بازی خوبی انجام دادیم.  
در مورد این که آیا تیمش روی ضربات ایستگاهی تمرین می کند؟ ما وقت نداریم که روی آن ها کار کنیم. فقط از ابتدا یکسری اصول را سر لوحه قرار دادیم بنابراین می دانیم چه باید کرد. تنها فرصتی که داریم برای ریکاوری کردن است؛ به هر حال شرایط از این قرار است و ما باید با این شرایط سخت کنار بیاییم.  
در مورد کسب سی امین قهرمانی اش؟ خوب است. من در باشگاه های بزرگی حضور داشته ام و به همین دلیل کار آسان تری برای رسیدن به این عدد داشتم.  

منبع: خبرگزاری آریا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.