هرمزبان:با همکاری آموزش و پرورش هرمزگان و موسسه خیریه ساحل خلیج فارس، دبستان تندیس ویژه کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان بندرعباس آغاز به کار کرد تا مبارزان کوچک در جبهه مقابله با سرطان نیز از تحصیل بازنمانند.

به گزارش هرمزبان،مدیر این دبستان روز پنجشنبه در مراسم گشایش آن به خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۸۰ کودک سرطانی علاوه بر گذراندن مراحل درمان در این دبستان درس هم می خوانند.
فرحناز بلوچی افزود: ساعت تدریس در دبستان تندیس بر اساس ساعت درمان کودکان سرطانی تنظیم می شود و کار آموزش آنان را هم معلمان داوطلب به عهده دارند.
مسئول موسسه خیریه ساحل خلیج فارس هم گفت: در هرمزگان ۱۲۰ کودک سرطانی از حمایتهای مردمی این موسسه بهره مند می شوند.
صدیقه کیوانی افزود: کودکان سرطانی در ساعاتی که درمان نمی شوند و ساعت تحصیل هم تمام شده امکان استفاده از وسایل بازی در اتاقی جداگانه هم دارند.
۳۷ هزار و ۱۰۶ دانش آموز کلاس اولی در هرمزگان با حضور در یکهزار و ۹۹۸ مدرسه ابتدایی پنجشنبه سال تحصیلی جدید (۹۵-۹۶) خود را جشن گرفتند.
به دلیل همزمانی انجام رژه بزرگ نیروهای مسلح در بندرعباس در روز ۳۱ شهریورماه، مراسم جشن شکوفه ها در این شهرستان امروز یکم مهر برگزار شد.
زنگ بازگشایی مدارس در سایر پایه ها و دوره های تحصیلی نیز روز شنبه، سوم مهرماه همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان کشوری و استانی در هرمزگان طنین انداز می شود.
۳۲۰ هزار دانش آموز در سه هزار و ۴۸۱ واحد آموزشی دولتی و غیردولتی با ۱۴ هزار و ۲۶۷ معلم به طور رسمی سال تحصیلی را آغاز خواهند کرد.
منبع: ایرنا
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار دهنده : رضارضائی مجد

انتهای پیام /

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد