هرمزبان:جانشین قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه پاسداران (نزسا) گفت: این قرارگاه در طرحی ۲ ساله (۹۳ و ۹۴) ۳۰۰ طرح محرومیت زدایی را با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال در مناطق دورافتاده و سخت گذر هرمزگان اجرا كرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سردار حمید سرخیلی روز سه شنبه در نشست خبری افزود: این طرح ها بیشتر در مناطق دورافتاده شرق استان ، ساحل مناطق مرزی و جزایر قشم ، هرمز ، لارك و هنگام اجرا شده است.
وی بااشاره به اینكه این طرح ها در زمینه های عمرانی و اجتماعی است، افزود: طرح های عمرانی شامل ساخت ۸۰ باب مسجد، ۱۰ راه روستایی، بازسازی ۲۰ مورد مزار شهدا، ساخت ۲۰ باب خانه عالم ، ساخت ۷۰۰ چشمه سرویس بهداشتی ، ساخت سه حوزه علمیه، ساخت ۱۰ پل روستایی و پنج مورد آبرسانی است.
وی طرح های اجتماعی را شامل كمك به ۴۵۰ یتیم، كمك به ۵۲ بیمار سخت درمان، كمك به ۵۲ خانوار بی سرپرست، توزیع ۵۰۰ قلم پوشاك و كفش در مدارس و توزیع سبد معیشتی ( برنج ، گوشت) بین ۵۰۰ نفر نیازمند عنوان كرد.
جانشین قرارگاه مدینه منوره نزسا یادآورشد: اجرای برنامه های محرومیت زدایی و اقتصادی از سال ۹۳ با هماهنگی قرارگاه خاتم در ۶ قرارگاه محرومیت زدایی مرزی در استان های هرمزگان، سیستان وبلوچستان، ایلام، خراسان جنوبی، خوزستان و آذربایجان غربی به اجرا درآمده است.
سردار سرخیلی اضافه كرد: در مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه برای هرمزگان در نظر گرفته شد كه ۵۰ درصد را دولت و ۵۰ درصد قرارگاه مدینه منوره تقبل كردند و امروز این قرارگاه توانسته است با همكاری خیران ۸۵ درصد از این طرح ها را تكمیل و راه اندازی كند.
وی اضافه كرد: باتوجه به اینكه این برنامه به صورت دو سالانه برگزار می شود ، برای سال ۹۵ و ۹۶ نیز علاوه بر طرح های یاد شده ، ۱۱۰ واحد مسكونی طبق توافق با نیروی دریایی سپاه ساخته می شود و برای تعدادی از افراد نیز با ارائه آموزش های لازم اشتغال ایجاد می كنیم.

انتهای پیام /

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد