هرمزبان:رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در بندر خمیر خبر داد.

هرمزبان:رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان از راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در بندر خمیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،علی فتی در نشست هماهنگی راه‌اندازی این مرکز با حضور فرماندار خمیر گفت: مرکز نوآوری پارک علم و فناوری فرصتی فراهم آورده تا استعدادهای نهفته در مناطق هرمزگان شکوفا شود.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی این مرکز فرصتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: پارک علم و فناوری در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید رایزنی های لازم با فرمانداری های هرمزگان جهت راه اندازی این مرکز انجام داد که خوشبختانه با استقبال فرمانداران و روسای مراکز دانشگاهی شهرستان های استان، مقدمات راه اندازی این مراکز در حال انجام است که امیدواریم با هماهنگی های انجام شده اولین مرکز نوآوری در شهرستان خمیر راه اندازی شود.

وی افزود: این مرکز در قالب امضای تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری، فرمانداری و یکی از مراکز دانشگاهی فعال در آن شهرستان امضا و زیر نظر پارک فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی در عین حال اضافه کرد: با راه اندازی مرکز نوآوری همه مراکز دانشگاهی، آموزش و پرورش و ارگان‌های دولتی مرتبط با پارک علم و فناوری همکاری می کنند که زمینه ساز رشد و شکوفایی استعداد افراد دارای ایده خواهد شد.

وی در تشریح جزئیات فعالیت این مرکز گفت: با راه اندازی مرکز نوآوری زمینه فعالیت مراکز رشد فراهم خواهد شد که می تواند باعث گسترش فعالیت‌ها در حوزه فناوری و علوم دانش بنیان شود.

به گفته فتی، در صورت وجود ظرفیت‌های لازم، مرکز نوآوری و خلاقیت در هر شهرستان به مرکز رشد تبدیل می شود.

وی با بیان اینکه پذیرش هسته فناور در مرکز رشد مستلزم طرح فناورانه پیش از تاسیس آن است، افزود: چارچوب فعالیت مراکز نوآوری به نحوی طراحی شده که بتواند خلاء بین اولین جوانه‌­های یک ایده در ذهن فرد مبتکر و نوآور تا رسیدن آن به حد مناسبی از بلوغ برای تاسیس یک هسته فناور را پر کند.

علیرضا نصری فرماندار خمیر در این جلسه با استقبال از راه اندازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری بیان کرد: راه اندازی این مرکز نمونه بارز از حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه شهرستان خمیر استعدادهای بالقوه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده بزودی شاهد راه اندازی این مرکز در یکی از دانشگاه‌های خمیر زیر نظر پارک علم و فناوری خواهیم بود.

انتهای پیام/ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد