هرمزبان:با وجود گذشت حدود دو ماه از افتتاح واحد سی‌تی‌اسکن بیمارستان پارسیان به دست وزیر بهداشت و وعده مجدد مسئولان علوم پزشکی هرمزگان برای کاربردی شدن این واحد، کماکان این واحد بی‌استفاده مانده‌ است.

هرمزبان:با وجود گذشت حدود دو ماه از افتتاح واحد سی‌تی‌اسکن بیمارستان پارسیان به دست وزیر بهداشت و وعده مجدد مسئولان علوم پزشکی هرمزگان برای کاربردی شدن این واحد، کماکان این واحد بی‌استفاده مانده‌ است.

پایگاه خبری هرمزبان:به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، در پی سفر دو ماه پیش وزیر بهداشت به استان هرمزگان و شهرستان پارسیان به منظور افتتاح دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان رستمانی این شهرستان، اما گویی هنوز این دستگاه کاربردی نشده و تلاش‌های مدیران محلی نتوانسته به نتیجه برسد.
راه‌اندازی خدمات عکس‌برداری پزشکی تأثیر مهمی در قطع وابستگی مردم این منطقه به شهرستان‌های همجوار دارد و از بسیاری هزینه‌های رفت و آمد و اسکان جلوگیری می‌کند.

یک‌ماه پیش و در پی انتشار کاربردی نشدن دستگاه سی‌تی‌اسکن پارسیان واکنش‌های مختلفی از سوی مسئولان و مردم نشان داده شد و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وعده کاربردی شدن آن را در کمتر از یک هفته داد که از آن وعده تاکنون بیش از دو هفته می‌گذرد اما مردم همچنان در انتظار تحقق وعده‌ها هستند.

یادآور می‌شود حدود دو ماه پیش دکتر هاشمی وزیر بهداشت طی سفری به شهرستان پارسیان دستگاه عکسبرداری سی‌تی‌اسکن این شهرستان را افتتاح کرد اما کماکان این واحد کاربردی و عملیاتی نشده است.

در آن زمان نیز طی مطلبی به این موضوع پرداختیم که با واکنش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روبرو شد که این دانشگاه طی مطلبی در تاریخ ۱۲ خردادماه ضمن ارائه‌ پاره‌ای از توضیحات وعده داده بود که این واحد هفته آینده (نسبت تاریخ مذکور) عملیاتی می‌شود.

همچنین در مطلب نخست مربوط به عدم کاربردی شدن این واحد عکسبرداری جمعی از معترضان به این نوع افتتاح توسط مسئولان وزارت بهداشت ، گفتند: افتتاح دستگاه سی‌تی‌اسکن یکی از مطالبات چندین ساله مردم شهرستان بوده و با صرف اعتباری قریب به ۲۰ میلیارد ریال،‌ سکون این دستگاه در شرایط فعلی و در حالی که به دست وزیر بهداشت قیچی زده شده، منطقی به نظر نمی‌رسد.

بیمارستان رستمانی پارسیان که به عنوان بیمارستان تخصصی شهرستان شهرت دارد اما خدمات آن تحت تأثیر برخی بی تدبیری‌ها قرار گرفته است و در آخرین نمونه آن تعطیلی ناگهانی سونوگرافی این بیمارستان باعث سرگردانی بیماران شده بود./سلامت نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد