هرمزبان:در گذشته، خورها مشکلات کنونی را نداشته، اما در حال حاضر با وجود آلودگی زیست محیطی ناشی از ورود فاضلاب و روان‌آب‌های شهری، حیات آبزیان در منطقه مورد تهدید قرار گرفته و باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است.

هرمزبان:در گذشته، خورها مشکلات کنونی را نداشته، اما در حال حاضر با وجود آلودگی زیست محیطی ناشی از ورود فاضلاب و روان‌آب‌های شهری، حیات آبزیان در منطقه مورد تهدید قرار گرفته و باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،عبدالحسین ارجمند اظهار کرد: خور شهید حقانی که از چهارراه قدس به خور گورسوزان ختم می‌شود، مورد لایروبی قرار گرفته است.

وی افزود: حوزه خدمات شهری و عمرانی شهرداری ناحیه یک منطقه دو، با در اختیار داشتن تجهیزاتی مانند ۲ دستگاه خاور کمپرسی، ۱۰ نفر نیروی کارگری و دو دستگاه مینی لودر به منظور نظافت بیشتر محیط شهری و حفظ محیط زیست، پاکسازی خور شهید حقانی را به طول ۳۰۰ متر انجام داده است.

ارجمند با بیان اینکه خورهای شهر بندرعباس سالانه در چندین مرحله مورد پاکسازی قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: این کار برای شهرداری هزینه‌های زیادی بدنبال دارد. انتظار می‌رود شهروندان نیز در پاکیزه نگهداشتن این محل‌ها همکاری لازم را داشته باشند و از تخلیه و ریختن زباله در خورها جدا خودداری کنند.

شهردار منطقه دو بندرعباس بیان کرد: در گذشته، خورها مشکلات کنونی را نداشته، اما در حال حاضر با وجود آلودگی زیست محیطی ناشی از ورود فاضلاب و روان‌آب‌های شهری، حیات آبزیان در منطقه مورد تهدید قرار گرفته و باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که‎‎ به‎‎ وضوح ‎‎در‎‎ آن‎‎ دسته ‎‎از‎‎ خورهای ‎‎عبوری ‎‎ شهر ‎‎بندرعباس ‎‎که‎‎ از‎‎ حوزه‌‎‎های ‎‎برون‎‎ شهری‎‎ نشات‎‎ می‎‎گیرند،‎‎ قابل مشاهده ‎‎است‎‎، وجود‎‎ رسوبات ‎‎و‎‎ گل ‎‎و‎‎ لای‎‎ به ‎‎مقدار‎‎ قابل‎‎ توجه ‎‎در ‎‎مسیر ‏خور‎‎هاست. ‎‎به‎‎ هنگام‎‎ بارندگی‎‎های‎‎ مداوم ‎‎و شدید، ‎‎مسیر حرکت‎‎ آب، ‎‎به‎‎ خصوص‎‎ در‎‎ مجاری ‎‎ورودی ‎‎پل‎‎ها‎‎ انسداد می‌یابد که در این راستا شهرداری بندرعباس اقداماتی برای رفع این مشکل انجام داده است.

ارجمند گفت: پسابهای شهری که حاصل روان‌آب‌های خانگی، کارگاه‌های کوچک، بندرگاه‌ها و صنایع است، حاوی آلاینده‌های آلی، میکروبی، مواد مغذی و مواد شوینده است، در برخی مناطق به طور مستقیم وارد خورها شده و به دریا راه می‌یابد که می‌تواند در نوع خود مشکلات زیادی را برای اکوسیستم‌های دریایی، ذخایر شیلاتی، ساحل نشینان و صنعت گردشگری به وجود آورد.

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد