هرمزبان:مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان برنامه های کتابخانه های مساجد این استان در هفته کتاب و کتابخوانی را تشریح کرد و گفت: برنامه های متعددی طی این هفته در کانون های مساجد اجرا می شود.

هرمزبان:مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان برنامه های کتابخانه های مساجد این استان در هفته کتاب و کتابخوانی را تشریح کرد و گفت: برنامه های متعددی طی این هفته در کانون های مساجد اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بندرعباس با اشاره به فعالیت ۱۷۱ کتابخانه در مساجد استان، عنوان کرد: ۱۴۵ باب از این کتابخانه ها مخزن دار و ۱۲۶ باب نیز با عنوان کتابخانه باز شبستان می باشند.

وی به برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی کتابخانه های مساجد استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: نشست کتابداران و نویسندگان استان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دبیرخانه کانون های مساجد و بازدید از کتابخانه های مجوز دار از شاخص ترین برنامه های این هفته است.

حجت الاسلام پهلوانی، افتتاح کتابخانه های جدید و اعطای مجوز به آنها، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) درباره زندگی سیاسی مبارزاتی معصومین(علیهم السلام)» را از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی برشمرد.

وی اضافه کرد: رونمایی از کتاب «سجده های آسمانی» با تیراژ سه هزار جلد اثر حجت الاسلام بهزاد پودات شاعر و نویسنده هرمزگانی و همچنین رونمایی از کتاب های سجاده خورشید ۳ و ۴ مجموعه سخنرانی ها و مقالات دوره های سوم و چهارم کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) بخش دیگر از برنامه های هفته کتاب کتابخانه های مساجد است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان، برگزاری همایش هفته کتاب و کتابخوانی و تجلیل از کتابداران نمونه و فعالان عرصه کتاب در کانون های فرهنگی هنری مساجد و برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه کودک و نوجوان را از دیگر برنامه ها ذکر کرد.

وی اظهار کرد: عضویت رایگان در کتابخانه های مساجد، برگزاری مسابقه پیامکی کتابخوانی ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه میناب از کتاب «فاطمه، الگوی دختر مسلمان»، غبارروبی کتابخانه های مساجد و اهدای کتاب به آنها از دیگر برنامه های این هفته است. 
منبع: خبرگزاری شبستان
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۹۸۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد