هرمزبان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: دومین فراخوان جشنواره مد و لباس اسلامی هرمزگان با همکاری دانشکده فنی و حرفه ای منتشر شد.

هرمزبان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: دومین فراخوان جشنواره مد و لباس اسلامی هرمزگان با همکاری دانشکده فنی و حرفه ای منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، علیرضا درویش نژاد روز پنجشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش پژوهش و نمایشگاهی برگزار می شود که شامل پژوهش های جدید در حوزه طراحی و دوخت لباس برای اقشار و صنف های مختلف است و در قسمت نمایشگاه نیز لباس هایی که دوخت آن ها با خلاقیت و شیوه نوین و مطابق با آداب ، سنت ها و عرف جامعه تهیه شده به نمایش در می آید .
وی افزود: در ارزیابی و داوری آثار در هر دو بخش پژوهش و نمایشگاهی، مواردی همچون نو و بدیع بودن در طرح و تزیینات ، کاربردی بودن و داشتن قابلیت تولید انبوه، هماهنگی طرح، رنگ و جنسیت، متناسب بودن با موازین اسلامی و عرفی، دوخت و اجرای مناسب مد نظر قرار خواهد گرفت.
درویش نژاد خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ، نیمه آذرماه می باشد و علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه مشترک جشنواره در آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بندرعباس (فاطمیه) واقع در کوی خلیج فارس ، خیابان سعدی ارسال کنند.
مدیرکل ارشاد هرمزگان با اشاره به تنوع بالای لباس در این استان به دلیل وجود قومیت ها و فرهنگ های مختلف، گفت: بسیاری از مردم و به ویژه نسل جوان و نوجوان با فرهنگ لباس و پوشش هرمزگان آشنایی چندانی ندارند و برگزاری این جشنواره می تواند در معرفی ظرفیت ها و شناسایی استعدادها بسیار مؤثر باشد.

منبع: ایرنا
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۹۶۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد