هرمزبان:امام جمعه جاسک با بیان اینکه ما به مذاکره‌کنندگان خود اعتماد و اطمینان داریم، گفت: این بدان معنی نیست که از درنده‌خویی غربی‌ها غافل باشیم.

هرمزبان:امام جمعه جاسک با بیان اینکه ما به مذاکره‌کنندگان خود اعتماد و اطمینان داریم، گفت: این بدان معنی نیست که از درنده‌خویی غربی‌ها غافل باشیم.

 به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حجت‌الاسلام جواد غلامی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید در کارهای خیر و معروف به همدیگر یاری و در کارهای شر و منکر به همدیگر کمک نکنند که اگر همه افراد جامعه به این امر مهم پایبند باشند جامعه گلستان می‌شود.

وی افزود: در روزگار غیبت به علت عدم دسترسی به امام معصوم توسط عموم، آسیب‌های مختلفی جامعه را تهدید خواهد کرد از جمله گمراهی که خیلی از مردم حتی نسبت به وجود نازنین امام غایب دچار تردید می‌شوند.

امام جمعه جاسک همچنین با اشاره به مناسبت پنج تیرماه روز مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: اعتیاد به مواد مخدر بسیار خانمان‌سوز است و مسئولان باید به‌طور جدی وارد کار شوند و فقط به ارائه گزارش بسنده نکنند و همچنین خانواده‌ها و مسئولان آموزشی مدارس هم با نظارت و مراقبت از جوانان و فرزندان و با تذکرات مستمر نسبت به این امر اقدام کنند، چرا که اثرات سو آن بسیار زیاد و دامن جامعه را خواهد گرفت.   

غلامی در خطبه دوم، خطاب به نمازگزاران گفت: نسبت به رسیدگی و مراقبت از ایتام اهتمام بسیاری داشته باشید و به آنها رسیدگی کنید، همه مسئولیم و تکلیف داریم تا در خصوص سرنوشت و آینده این فرزندان که درد و رنج نداشتن پدر و مهر مادری می‌کشند و مورد آزمایش لطف الهی قرار گرفتند، حمایت و پشتیبانی لازم را انجام دهیم تا بیش‌تر از این متحمل مشکلات و رنج نشوند.

وی اضافه کرد: حضرت خدیجه(س) از نخستین کسانی بود که اسلام را پذیرفت و وجود، مال و جان خود را در راه اسلام فدا کرد.

غلامی افزود: این شخصیت بزرگوار با همراهی پیامبر در شعب‌ ابی‌طالب و قبول سختی‌ها به نوعی شهیده تحریم است.

این مقام مسئول تصریح کرد: شهادت آیت‌الله بهشتی که به گفته امام راحل «وی به تنهایی یک ملت بود» و ۷۲ تن از یارانش حادثه و واقعه‌ای بسیار سنگین برای انقلاب بوده است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با مسئولان بیان داشتند مذاکره‌کنندگان برای ما قابل اعتماد هستند اما طرف مقابل بسیار وحشی و درنده‌خو است و باید هوشیار باشند و باید نسبت به توافق و تعهدات و رعایت خطوط قرمز دقت شود و لغو تحریم‌ها در هنگام امضای موافقت‌نامه لازم و ضروری است، چرا که طرف مقابل قابل اعتماد نیست.

امام جمعه جاسک خاطرنشان کرد: خیلی از مشکلات فعلی کشور به دلیل تخلف در امر تولید مثل است چرا که برخی‌ها به خداوند سو ظن پیدا کرده‌اند، نباید فراموش کرد نیروی انسانی و زاد و ولد بیشتر برای کشور امام زمان(عج) لازم و ضروری است.

وی تاکید کرد: نباید فضا طوری باشد که جوانان از ترس معیشت از ازدواج و تولید نسل دوری کنند./خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد