هرمزبان:مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز دوشنبه از رشد ۹۸ درصدی ترانزیت نفتی از بندرهای استان در نیمه نخست امسال در همسنجی با مدت مشابه پارسال خبر داد.

هرمزبان:مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز دوشنبه از رشد ۹۸ درصدی ترانزیت نفتی از بندرهای استان در نیمه نخست امسال در همسنجی با مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، «ابراهیم ایدنی» در نشست تشریح عملکرد شش ماه نخست بندرهای هرمزگان گفت: در این مدت ۵۷۰ هزار و ۳۸۲ تن انواع فرآورده های نفتی از بندرهای هرمزگان ترانزیت شد.
وی افزود: در این مدت پنج میلیون و ۱۳۵ هزار و ۹۷۸ تن کالای نفتی از این بندرها به خارج از کشور صادر و یک میلیون و ۳۰ هزار و ۱۹۷ تن مواد نفتی وارد شد.
وی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۱۱ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۷۳۷ تن کالای غیرنفتی صادر شد و حجم ترانزیت این کالاها در این مدت دو میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۵۱ تن بود.
به گفته او، در نیمه نخست امسال پنج میلیون و ۲۰۱ هزار و ۷۳۵ تن کالای غیرنفتی از بندرهای هرمزگان وارد کشور شد که در همسنجی با مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد کاهش یافت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این مدت، ۸۲۲ هزار و ۵۴۲ کانتینر با طول ۲۰ فوت (TEU) در پایانه های کانتینری بندرهای تجاری استان تخلیه و بارگیری شد.
ایدنی تصریح کرد: در مدت یاد شده، ۴۲ میلیون و ۱۷ هزار و ۸۴۳ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندرهای تجاری استان تخلیه و بارگیری شد.
این مقام مسئول گفت: از مجموع عملیات انجام شده در این بندرها، ۲۶ میلیون و ۹۹هزار و ۶۸۱ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۱۵ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۶۲ تن به مواد نفتی اختصاص دارد.
اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیش از ۷۰ بندر بزرگ و کوچک را مدیریت و راهبری می کند که بندر شهید رجایی، شهید باهنر، قشم و بندر لنگه از مهم ترین بندرهای تجاری این استان است.

منبع: ایرنا
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۸۷۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد