هرمزبان:حجت الاسلام بارانی گفت:در ایام محرم اهداف قیام امام حسین  علیه السلام برای مردم به ویژه نسل جوان  تبیین گردد و محرم را به صرف سینه زدن و گریه کردن خلاصه نکنند

هرمزبان:حجت الاسلام بارانی گفت:در ایام محرم اهداف قیام امام حسین  علیه السلام برای مردم به ویژه نسل جوان  تبیین گردد و محرم را به صرف سینه زدن و گریه کردن خلاصه نکنند

به گزارش پایگاه خبری هرمزبانبه نقل از پایگاه خبری هشت بندی،حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های این هفته نماز جمعه  در هشت بندی با اشاره به روز خانواده بیان داشت: خانواده مهمترین و اصلی ترین کانون اجتماعی در هر جامعه ای است و اگر جامعه ما بتواند خانواده با تقوا و متناسب با معیار های اسلام داشته باشد بسیاری از کارها درست می شود  و امنیت ، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع جامعه در گرو وجود جامعه سالم است.

 وی در ادامه به سالروز تاسیس مجمع  جهانی تقریب مذاهب اسلامی با ابتکار رهبر انقلاب در  سال ۶۹ پرداخت: و در این رابطه افزود: تشکیل این نهاد دور اندیشی  رهبر انقلاب را نشان می دهد  که با تاسیس  این نهاد  هدف هماهنگی  بین علمای فرق اسلامی را دنبال نمودند که آثار  و نتایج خوبی در پی داشته است.

خطیب جمعه هشت بندی در ادامه: به روز جهانی استاندارد اشاره و بیان داشت: رسالت سازمان استاندارد رسالت بسیار سنگینی است  و اعتبار و حیثیت ملت ایران به سلامت این سازمان گره خورده است.

وی در ادامه افزود: کشور نیازمند یک سازمان استاندار با امکانات کامل است ولی متاسفانه این سازمان در کشور کامل نیست  و این سازمان باید ضامن حیثیت و سلامت جامعه هم در داخل و در خارج از کشور باشد.

حجت الاسلام بارانی در این رابطه اضافه کرد: اگر کالای ایرانی ایرادی داشته باشد قدرت رقابت پذیری  را در عرصه بین المللی نخواهد داشت  و در همه عرصه ها این سازمان باید با قدرت برخورد کند.

وی در ادامه با اشاره به کیفیت خودرو های داخلی بیان داشت: این خودروها از کیفیت بسیار پایینی نسبت به معیار های جهانی  برخوردار هستند  و با وجود این کفیت پایین وارد بازار می شوند .

حجت الاسلام بارانی  در ادامه از دفاع وزیر صنعت  از خودروهای بی کیفیت داخلی که مانند ارابه مرگ در جاده ها هستند انتقاد کرد  و بیان داشت سازمان استاندارد در این خصوص سکوت کرده است  و خودروهای  شرکت های  داخلی استانداردی ندارد و فقط سال به سال قیمت این خودروها بالا می رود .

امام جمعه هشت بندی  در ادامه به آغاز ماه محرم ماه حزن و اندوه اشاره و بیان داشت:  این ماه ، ماه آمادگی شیعیان برای عزداری سید و سالار شهیدان است.

وی در ادامه چند توصیه به عزداران و مسئولان هیئت ها کرد.

وی در اولین توصیه خود به  مردم و مسئولان گفت:  عزداری ها باید  با قصد غربت  انجام گیرد و  چشم و هم چشمی ثواب  این فریضه را از بین می برد.

وی در توصیه دوم خود به مردم و مسئولان اضافه کرد: در ایام محرم اهداف قیام امام حسین  علیه السلام برای مردم به ویژه نسل جوان  تبیین گردد و محرم را به صرف سینه زدن و گریه کردن خلاصه نکنند  و عزداری سید الشهدا به معنای این است که این ایام تحول جدی در ما ایجاد کند و مکتب عاشور در ما درونی گردد .

وی در ادامه تصریح کرد:  یکی از اهداف قیام سید الشهدا  ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بود که متاسفانه در جامعه  از کنار این فرضیه مهم می گذرند و در پیاده کردن آن  حرکتی وجود ندارد و باید اهداف قیام عاشورا در جامعه تبیین گردد که متاسفانه این مبانی  اصلی منزوی گردیده است.

وی در توصیه دیگر خود بیان داشت: ایجاد مزاحمت برای همسایگان در  ایام عزداری جایز نیست .

خطیب جمعه هشت بندی در ادامه به بیانات  رهبر معظم انقلاب در جمع پاسداران نیروی دریایی اشاره  و در این رابطه بیان داشت:  رهبر انقلاب  در این دیدار بار دیگر چارچوب حرکت کشور در تبیین کرد ند  و در سالی که به سال همدلی و همزبانی نامگذاری گردیده است باید منویات رهبر معظم انقلاب چراغ راه حرکت مسئولان باشد.

 وی در ادامه افزود: متاسفانه  فضای احساسی که در بحث مذاکرات هسته ای ایجاد شده است برخی  زمینه را برای مذاکره با امریکا مناسب دیده اند  و همه بدانند که این حرکات  برخلاف مصالح ملت ایران است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مذاکره با آمریکا چه دستاوردی داشته است  و این همه مذاکراتی که در طول این دو سال با امریکا صورت گرفته   در رفتار آمریکا چه تغییری  صورت گرفت  و آیا ادبیات مقام های آمریکایی با ملت ایران دچار تغییر شده است و لحن آنها با ملت ایران هم اکنون چگونه است .

وی در ادامه  بیان داشت: کلید حل مشکلات کشور در مذاکره ، تعامل و گفتگو  با کشورهای  استکباری نیست و این باور  اشتباهی است و کلید حل مشکلات کشور اقتصاد مقاومتی و اتکاء به ظرفیت های و پتانسیل ها داخلی است و دشمنان جزء ایجاد مشکلات  برای کشور دستاوردی نخواهند داشت و  از مسئولان کشور انتظار می رود موضع صریح  در مسائل مختلف همانند رهبر معظم انقلاب  اتخاذ نمایند  و مبانی انقلاب را بلند  بیان کنند  و محافظه کارانه در این  باره برخورد نکنند و در سخنرانی های خود بدون رودواستی و به صورت روک مواضع خود را بیان کنند و مواضع دو پهلو نگیرند.

وی در ادامه افزود: همانطو که رهبر انقلاب فرمودند  رابطه با امریکا ممنوع است  و این رابطه نه تنها سودی ندارد بلکه به ضرر کشور است  و آمریکاییهای در این رابطه اهدافی را دنبال می کنند که انشاء الله ملت ولایی ایران اجازه نفوذ به آمریکایی ها نخواهند داد.

کد خبر: ۳۹۴۸۱۲

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد