هرمزبان:مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: درآستانه بازگشایی مدارس ، این استان با کمبود پنج هزار نیروی انسانی که سه هزار نفر معلم می باشند مواجه است.

هرمزبان:مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: درآستانه بازگشایی مدارس ، این استان با کمبود پنج هزار نیروی انسانی که سه هزار نفر معلم می باشند مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمدعلی کرمپور با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل با جایگزینی در شیفت بعد از ظهر این مشکل جبران می شود، افزود:علت کمبود نیروی انسانی این است که در سال تحصیلی جدید هیچ گونه استخدامی صورت نگرفته و برخی نیز بازنشسته شده اند.

وی بیان داشت: همچنین دو هزار و ۸۰۰ کلاس درس در استان کمبود داریم و سه هزار و ۳۰۰ کلاس درس نیز نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و امیدواریم ظرف سه سال آینده با اجرای پروژه های مهر و تامین اعتبار این مشکل برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارامیدواری کرد: آموزش و پرورش استان با همه ظرفیت ها فضایی را فراهیم کرده است که هیچ وقفه ای در امر تحصیل دانش آموزان بوجود نخواهد آمد.

کرمپور یادآورشد: اهمیت آموزش وپرورش به اهمیت علم و دانش است چراکه در دین مبین اسلام هیچ جایگاهی بالاتر از معرفت وفضیلت وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش یک مجموعه ی مردم نهاد است ، گفت: برای رشد و تعالی این مجموعه باید همه پای کار باشند چرا که آموزش و پرورش بالنده و پویا تضمینی برای آینده ی کشور است.

در سال تحصیلی جدید ۳۲۵ هزار دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی در سه هزار و ۹۳۱ مدرسه در قالب ۱۵هزار و ۹۷ کلاس مشغول به تحصیل می شوند .

از این تعداد مدرسه یکهزار و ۲۶۹ مدرسه در مناطق شهری با جمعیت دانش آموزی ۱۷۷هزار نفر و دو هزار و ۶۶۲ مدرسه روستایی با جمعیت ۱۴۹هزار دانش آموز هستند که ۱۱۷هزار و ۲۰۰ نفر آن تنها مربوط به شهرستان بندرعباس است.
منبع: ایرنا
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۱۶

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد