هرمزبان: رئیس پلیس راه هرمزگان، سرعت و خواب آلودگی را مهمترین عوامل تصادفات در استان هرمزگان اعلام کرد.

هرمزبان: رئیس پلیس راه هرمزگان، سرعت و خواب آلودگی را مهمترین عوامل تصادفات در استان هرمزگان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سرهنگ علی مجید زاده پیش از ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه شهرستان پارسیان با اعلام این خبر اظهارداشت: تمام تلاش مجموعه پلیس راه کشور و استان این است که تصادفات را به حداقل برساند.

وی افزود: برنامه های پلیس راه بر مبنای ارتقاء سطح کمی و کیفی قرار دارد یعنی کاهش تصادفات منجر به فوت و کاهش تصادفات منجر به معلولیت و کاهش کلی تصادفات که بر اساس این موضوع شناسایی نقاط حادثه خیز و افزایش گشت های محسوس و نامحسوس در مناطق پر خطر در دستور کار پلیس راه قرار دارد .

مجیدزاده با اشاره به عوامل تصادفات بیان داشت: سه عامل وسیله نقلیه ،جاده ، و عامل انسانی در تصادفات نقش دارند که مورد اول یعنی وسیله توسط پلیس راه کشور و با تلاش برای افزایش کیفیت و استاندارد خودروها پیگیری می شود و دو عامل دیگر یعنی عامل انسانی و جاده در استان قابل پیگیری است که افزایش گشت ها برای کنترل و بهبود وضعیت عامل انسانی و شناسایی نقاط حادثه خیز و تلاش برای اصلاح این نقاط  جهت  بهبود وضع جاده ها به طور دائمی در حال انجام است.

رئیس پلیس راه هرمزگان با بیان این که هر چه تلاش کنیم باز جای کار دارد گفت: ۵۰ تیم ثابت و سیار در کل استان بصورت شبانه‌روزی در حال انجام وظیفه هستند و این باعث کاهش آمار تصادفات نسبت به سال قبل شده است.

وی تصریح کرد: سرعت و خواب آلودگی مهمترین عوامل تصادفات هرمزگان است.

مجید زاده با بیان اینکه بهبود وضعیت جاده‌های غرب استان باعث کاهش سوانح جاده ای نسبت به شرق استان شده تاکید کرد: در هر صورت تصادف منجر به فوت یا نقص عضو یعنی صدمه جبران ناپذیر به خانواده ها و ایجاد مشکلات برای خانواده مصدومین و از طرفی هدر رفتن میلیونها تومان از بودجه بهداشتی و آموزشی کشور که برای یک نفر هزینه می شود و این است که پلیس راه خود را موظف به تلاش برای بهبود وضعیت می‌داند.

حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه پارسیان ضمن تشکر از عملکرد مجموعه پلیس راه استان گفت: نتیجه کار و تلاش مجموعه پلیس راه ملموس است و زحمات شبانه روزی نیروهای پلیس راه کشور و استان بر کسی پوشیده نیست.

امام جمعه پارسیان عملکرد مجموعه پلیس راه پارسیان را مثبت ارزیابی و تاکید کرد:همکاری ، نظم و تلاش این مجموعه کوچک ولی تاثیر گذار ستودنی است.

در پایان این جلسه سروان یعقوب علایی فرمانده پلیس راه پارسیان گزارشی از عملکرد این مجموعه ارائه کرد.

انتهای پیام
منبع: خبرگزاری تسنیم
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۷۱۵

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد