هرمزبان:مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک ایجاد خانه‌های بهداشت روستایی را نتیجه تفکری انقلابی دانست و برحمایت از بهورزان تأکید کرد.

هرمزبان:مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک ایجاد خانه‌های بهداشت روستایی را نتیجه تفکری انقلابی دانست و برحمایت از بهورزان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمدرسول رحمن شناس پیش از ظهر امروز در مراسم تقدیر از بهورزان شهرستان بستک گفت: خانه‌های بهداشت نمونه موفق از توجه کشور به بخش بهداشت و درمان است که برکات آن تمامی روستاهای شهرستان را فرا گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ما از بسیاری کشورها در حوزه سلامت جلوتر هستیم، اضافه کرد: ۹۸ درصد مردم در کشور واکسینه شده‌اند که این نتیجه تلاش بهورزان در تمامی نقاط روستایی کشور به حساب می‌آید.

مدیر شبکه بهداشت بستک در ادامه تصریح کرد: میزان مرگ‌ و‌ میر مادران و کودکان زیر پنج سال به شدت کاهش داشته است و فلج اطفال در کشور ریشه‌کن شده است که این مهم از برکات حضور بهورزان در مناطق روستایی بویژه مناطق دور دست است.

رحمن‌شناس خاطرنشان کرد: همه بهورزان از هر نظر نمونه و فعالیت آنان ویژه است لذا از تلاش همه شما تقدیر می‌کنیم و در ادامه راه تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این بخش از جامعه به کار می‌گیریم.

در این مراسم طاهر بنازدل مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان بستک به عنوان میهمان ویژه از تلاش‌های بهورزان شهرستان تقدیر کرد و گفت: بهورزان به عنوان بازوان اجرایی حاکمیت در روستاها و سفیران سلامت هستند که وجود آنان باعث پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که در هر بخش نیروهای زیادی انجام وظیفه می‌کنند در حالی که خانه‌های بهداشت با همه گستردگی که در فعالیت‌های روزمره دارند توسط یک نفر اداره و مدیریت می‌شود.

یادآور می‌شود؛ مراسم تقدیر از بهورزان نمونه شهرستان با حضور امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولان صبح امروز در بستک برگزار شد.
منبع: خبرگزاری فارس
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۶۷۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد