هرمزبان:مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان از تولید ۵ هزار و ۵۴۲ تن آهن اسفنجی از ابتدای سال تاکنون در این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،امیرمسعود هراتیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین شده است کارکنان سخت‌کوش شرکت فولاد هرمزگان بر اساس برنامه‌های مدون و منسجم موفق به دستیابی رکوردهای تولید آهن اسفنجی و صادرات آن شده‌اند.

وی به موضوع بسیار مهم فروش و بازاریابی به‌خصوص در شرایط کنونی پرداخت و در خصوص موفقیت‌های این بخش گفت: فولاد هرمزگان با ارتقای کیفیت تولید و همچنین با درک صحیح از شرایط موجود بازار جهانی و داخلی، تلاش خود را برای حفظ و حتی توسعه و گسترش بازار در کشورهای اروپا و آمریکای جنوبی، موفق شد صادرات را یک‌هزار و ۵۹۰ درصد نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته افزایش دهد که درآمد ارزی حاصل شده ۷۰۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ادامه داد: به‌منظور تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، با تدوین برنامه جامع سال و تلاش مضاعف برای تحقق آن، کارکنان خدوم و تلاشگر این شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب رکورد جدید تولید ۵ هزار و ۵۴۲ تن آهن اسفنجی شدند.

هراتیان افزود: همکاران ناحیه احیای مستقیم توانستند با تولید ۵ هزار و ۵۴۲ تن آهن اسفنجی از رکورد قبلی که ۵ هزار و ۳۵۴ تن در ۲۶ بهمن‌ماه سال ۹۲ حاصل شده بود عبور کنند.

وی همچنین با اشاره به رکورد و کسب موفقیت دیگر در این ناحیه تصریح کرد: در مدول A نیز با تولید ۲ هزار و ۸۲۸ تن از ابتدای بهره‌برداری، که رکورد قبلی ۲ هزار و ۷۳۸ تن در ۲۶ بهمن‌ماه سال ۹۲ بود نیز عبور کرده‌ایم.

به گزارش فارس، شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور، با ظرفیت تولید سالیانه ۱٫۵ میلیون تن تختال در فاصله ۴ کیلومتری سواحل خلیج فارس قرار دارد.

انتهای پیام/
منبع: خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد