هرمزبان:سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:این نهاد امکانات و ابزار لازم برای احقاق حقوق شهر را ندارد و همراهی ارگان های موثر در این زمینه مطلوب نیست.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،کیانوش جهانبخش یکشنبه در نطق پیش از دستور شورای شهر بندرعباس افزود: به صراحت اعلام می کنیم که شورا زورش به صنایع غرب بندرعباس نمی رسد و نمی تواند در برابر درآمد ۱۳۰ هزار میلیارد ریالی گمرک استان در سال گذشته ادعایی کند و سازمان امور مالیاتی نیز از اعلام دقیق سهم دقیق شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده خودداری می کند.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی برخی انتقادهایی نسبت به شورا دارند که واقعی نیست و می توان آن را غیرمنصفانه دانست که تنها پاسخ مناسب،دعوت از این افراد برای به دست گرفتن امور است.
وی اضافه کرد:مطالبه گری اندک مردم ، قرار داشتن در پایین ترین رتبه های شاخص های آموزش و پرورش کشور و مشکلات نهادهای آموزش عالی استان از جمله مواردی است که بسترساز نارسایی ها و نا ارآمدی های مدیریتی شده است.
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این نشست،وصول طلب ۳۰۰میلیارد ریالی شهرداری از دست اندرکاران مجتنع تجاری نور بندرعباس پس از پنج سال را، یکی از دلایل شدت گرفتن حمله و انتقاد نسبت به شورا دانست.
به گفته اسلام باوقار، چون خریدار مجتمع نور و آلومینیوم المهدی یک نفر است،عده ای شورای شهر بندرعباس را ،متهم به جانبداری از این فرد کردند که صحت نداشته و دور از واقعیت است.
وی با انتقاد از طولانی شدن مشکل کارکنان آلومینیوم المهدی اظهار داشت: تاکنون غیر ازمصاحبه ، کاری در این زمینه انجام نشده و لازم است با پایان دادن به صحبت و اظهارنظرهای بی اثر ،اقدامی عملی و موثر در این زمینه انجام شود.
وی همچنین با تذکر به شهرداری به دلیل بکارگیری بازیکنان واراداتی و غیربومی در تیم فوتبال شهرداری بندرعباس،این رویه را مغایر اهداف اصلی این تیم،و نشانه تناقض حرف و عمل شهرداری بندرعباس توصیف کرد.
در پایان این نشست،شورای شهر بندرعباس ساعت کاری شهرداری را از اول مرداد تا پایان شهریور امسال،از ساعت ۶و ۱۵دقیقه صبح تا ۱۴ و ۱۵دقیقه شنبه تا چهارشنبه و پنجشنبه ها را تعطیل اعلام کرد تا ساعت کار این نهاد خدماتی با سایر نهادها وادارات با بخشنامه ساعت کاری جدید ابلاغ شده ازسوی استانداری هرمزگان،هماهنگ باشد.
انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد