هرمزبان:مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان از اجرای طرح استانداردسازی محصولات ارگانیک کشاورزان زن در هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،زهرا یعقوب نژاد در نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان هرمزگان از اجرایی شدن طرح تسهیل‌گری در استانداردسازی طرح‌های زنان کشاورز خبر داد و گفت: هدف از ارائه این طرح‌ها ترویج فرهنگ استاندارد و فراهم کردن زمینه ایجاد و توسعه کسب و کارهای پایدار با تولیدات محصول کشاورزی سالم یا ارگانیک است.

وی ادامه داد: آموزش و ارائه خدمات مشاوره ساماندهی زنان کشاورز در ارتقای کیفیت و استانداردسازی تولیدات آنها برای رسیدن به افزایش و پایداری اشتغال از اولویت‌های این طرح در حوزه اقتصاد زنان کشاورز استان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان اجرایی شدن ۱۲ پروژه ارسالی به معاونت امور زنان ریاست جمهوری و امضای موافقتنامه با دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه زنان و خانواده را نشان‌ دهنده توجه ویژه دولت به این حوزه دانست و ادامه داد: در این راستا دفتر امور بانوان و خانواده به عنوان ناظر بر نحوه اجرا و دستیابی به اهداف پروژه‌های استان است که با همکاری دستگاه‌های مرتبط انجام می‌شود.

یعقوب نژاد با تاکید بر اینکه استانداردسازی در بین زنان کشاورز، تسهیل‌گری کشاورزان و زنان عضو سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در زمینه اقتصاد و زنان کارآفرین برای افزایش درآمد و بهبود معیشتی خانوارها بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: این طرح باید طبق اصول استاندارد‌سازی قوانین و مقررات محصولات کشاورزی اداره‌کل استاندارد استان باشد.

وی گفت: زیرپوشش قرار دادن ۳۰ تسهیل‌گر زن عضو سازمان‌های مردم‌نهاد و برگزاری چهار کارگاه آموزشی ۶ ساعته مرتبط با تولیدات محصول سالم و ارگانیک و همچنین مشاوره تخصصی در زمینه شبکه‌سازی بسته‌بندی تجاری و تشکیل ۳۰ خوشه شغلی برای زنان کارآفرین و فعال حوزه اقتصادی از نتایج این طرح خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس / روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد