هرمزبان:مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه مسافرت‌های دریایی، از افزایش ظرفیت مسافری در طرح نوروزی پیش رو و آمادگی ۴۱ فروند شناور در مسیرهای غرب هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمود صابری ضمن اشاره به آخرین وضعیت خطوط مسافـری دریایـی غـرب استان، اظهار کرد: بر اساس آخرین اقدامات صورت گرفته تاکنون، ۲۷ فروند لندینگ کرافت و ۱۴ شناور مسافری با ظرفیت ۲هزار و۳۱۸ صندلی و قابلیت حمل یک‌هزار و ۱۶۰ دستگاه خودرو جهت تردد روزانه در خطوط بندر لنگه و چارک و آفتاب به سمت جزیره کیش، ابوموسی و بلعکس اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد، دو فروند شناور “رو-رو” با ظرفیت ۶۰۰ مسافر و ۱۲۰ دستگاه خودرو و تعداد ۱ فروند شناور مسافری در مسیر ابوموسی به ظرفیت ۸۸ نفر مسافر در بندرلنگه فعال است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: ناوگان بندر چارک با تعداد ۲۵ فروند لندینگ‌کرافت هر یک با ظرفیت متوسط ۴۰ خودرو و تعداد ۱۰ فروند شناور مسافری با ظرفیت جابجایی یک‌هزار و ۳۸۰ نفر پذیرای مسافران جزیره کیش خواهد بود.

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بندر لنگه خاطرنشان کرد: دو فروند لندینگ کرافت هر یک با ظرفیت ۴۰ خودرو و یک فروند شناور مسافری با ظرفیت ۲۵۰ نفر آماده ترابری مسافران در مسیر بندر آفتاب به کیش است.

این مقام مسئول از مسافران نوروزی خواست تا برای سفر از سرزمین اصلی به جزیره کیش حتما از بنادر و مسیرهای دریایی مجاز تردد کنند.

صابری مسیرهای بندرچارک – جزیره کیش (حمل خودرو و مسافر) با مسافت دریایی ۱۷ مایل، مسیر دریایی بندرلنگه – جزیره کیش(ظرفیت حمل خودرو و مسافر تنها در ایام طرح نوروزی سفرهای دریایی) با مسافت ۵۳ مایل و مسیر بندر آفتاب – جزیره کیش(حمل خودرو و مسافر) با مسافت ۹٫۹ مایل را به عنوان سه مسیر دریایی مجاز در غرب هرمزگان دانست.

وی اضافه کرد: مسیر دریایی بندرلنگه-ابوموسی نیز با مسافت ۴۲ مایل برای حمل مسافر در طرح نوروزی سال ۹۵ پیش‌بینی شده است.

صابری در مورد پایانه‌های مسافری غرب هرمزگان گفت: با نظارت مستمر بر پایانه مسافری بندرلنگه که توسط بخش خصوصی و شرکت کشتیرانی والفجر مورد بهره‌برداری قرار دارد، کیفیت خدمات دهی در این پایانه دریایی بهبود یافته و این سالن ۳۵۰ نفری آماده پذیرایی شایسته از مسافران است.

وی افزود: سالن‌های مسافری و نوساز بنادر چارک و آفتاب هر کدام به ترتیب با ظرفیت ۳۲۰ و ۳۰۰ نفر همه روزه پذیرای مسافران است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در پایان ضمن آرزوی بهروزی و سلامتی برای تمامی هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر مسافرت خواهند کرد، گفت: تلاشگران حوزه دریایی و بندری استان از هیچ کوششی در جهت خدمات‌دهی مطلوب و ایمن در ایام نوروز فروگذار نخواهند کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس / روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

کد خبر: ۳۸۸۲

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد