هرمزبان:رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان گفت: اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان هرمزگان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه رقم ۱۵۱ میلیارد تومان برای سال ۹۴ است.

هرمزبان:رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان گفت: اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان هرمزگان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه رقم ۱۵۱ میلیارد تومان برای سال ۹۴ است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،صالح دریانورد عصر یکشنبه در پنجمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با تشریح قانون رفع موانع تولید، عنوان کرد: این قانون ظرفیتی عمومی و بسته نرم افزاری برای رفع موانع و رکود در تولید است و دارای مخاطبین مختلفی از جمله بانک ها و دستگاه های اجرایی است.

وی ادامه داد: وجود معافیت ها و برخی دیگر از موارد در جهت اصلاح ضوابط و مقررات، طلیعه ای نوین و گشایش ارزشمندی در حوزه اقتصاد ایجاد می کند که با توجه به رفع تحریم ها این قانون موتور محرک رفع رکود و موانع تولید کشور و ایجاد فضای مناسب در این زمینه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان هرمزگان از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه رقم ۱۵۱ میلیارد تومان برای سال ۹۴ است، تصریح کرد: این اعتبارات برای دستیابی به اهداف دولت در حوزه های مختلف اختصاص می یابد و فرمانداران و دبیران کمیته برنامه ریزی شهرستان ها باید فارغ از فشارهای سیاسی توزیع این اعتبارات میان پروژه ها را در شهرستان ها انجام دهند.

دریانورد خاطرنشان کرد: براساس اصلاحی که در اعتبارات ماده ۱۸۰ صورت گرفته سه درصد بودجه عمومی دولت به فعالیت هایی در شهرستان ها اختصاص می یابد که آنها را به سطح میانگین شاخص های ملی برساند و بر این اساس دولت اعتباراتی به شهرستان های محروم تخصیص می دهد و میزان برخورداری شهرستان ها باید سالانه ۱۰ درصد به میانگین کشور نزدیک شود.

وی گفت: این اعتبارات از محل بودجه عمومی کشور اختصاص داده می شود و در کل کشور قانون گذار برای ارتقاء شاخص ها آن را پیش بینی کرده و پول فردی و شخصی نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان با بیان اینکه فرآیند توزیع این اعتبارات برای هر شهرستان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفته است، اظهار داشت: تاکید ما این است که اعتبارات ماده ۱۸۰ برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در فعالیت هایی که قانون گذار آن را مجاز دانسته هزینه شود.

دریانورد در ادامه از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبارات مبارزه با بحران بی آبی به استان هرمزگان خبر داد و بیان داشت: این اعتبارات به دستگاه های مختلف مرتبط با آب اختصاص یافته و برای پروژه های مقابله با بحران کم آبی هزینه می شود.

وی در پایان اضافه کرد: همچنین اعتبارات حقوق کارکنان جدید الاستخدام نیز به استان ابلاغ شده که براساس میزان اجرای فرآیند این اعتبارات در اختیار دستگاه ها قرار می گیرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد