هرمزبان: مسئول غرفه عفاف و حجاب ششمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم گفت: دوخت رایگان چادر در غرفه عفاف و حجاب این نمایشگاه با استقبال خود بازدیدکنندگان مواجه شده است.

هرمزبان: مسئول غرفه عفاف و حجاب ششمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم گفت: دوخت رایگان چادر در غرفه عفاف و حجاب این نمایشگاه با استقبال خود بازدیدکنندگان مواجه شده است.

پایگاه خبری هرمزبان:به گزارش روز یکشنبه ستاد خبری ششمین نمایشگاه قرآنی قشم، اکرم حسینگو افزود: این غرفه با تنوع زیاد در ارایه چادرها، یکی از غرفه هایی است که با استقبال خود دختران و زنان شرکت کننده همراه شده است.

وی اضافه کرد: پوشش مناسب از جمله چادر موجب عزت بیشتر بانوان می شود و هیچ محدودیتی برای انجام کارهای اجتماعی به همراه ندارد.

حسینگو با قراردادن یک دستگاه چرخ خیاطی در بخشی از فضای غرفه عفاف و حجاب ششمین نمایشگاه قرآنی قشم آماده است تا ۳۸ نمونه چادرهای به نمایش گذاشته در این غرفه را به صورت رایگان برای علاقمندان دوخته و در اختیار آنان قرار دهد.

وی پوشش اسلامی و چادر زنان جزیره قشم و استان هرمزگان را یکی از زیباترین پوشش های اسلامی کشور ارزیابی کرده و افزود: تا پیش از این بیشتر چادر سنتی در نمایشگاه های فرهنگی ارایه می شد اما با همکاری بنیاد ملی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنوع در دوخت این پوشش اسلامی شاهد استقبال بیشتر دختران جوان از طرح های نوین چادر هستیم.

مسوول غرفه عفاف و حجاب نمایشگاه قرآنی قشم گفت: حرکت خوبی در زمینه مد و به روز کردن پوشش اصلی بانوان در کشور شروع شده است و میزان استقبال از چادرهای جدید هم نشان از موفقیت طرح های ارایه شده، دارد.

وی از چادرهای جدید با عنوان مدل های قجری، عبایی، حسنا، ملی و همچنین چادرهای ویژه جنوب کشور به عنوان پوشش های راحت تر برای بانوان یاد کرد.

به گفته وی تمامی چادرهای ارایه شده در ششمین نمایشگاه و جشنواره قرانی قشم دارای شناسه ثبت ملی هستند که با تلاش طراحان بنیاد ملی مد و لباس کشور تهیه شده است.

ششمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم که از بیست و هشتمین روز از ماه رمضان مصادف با ۲۴ تیر ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد قشم دایر شده است، تا دوم مرداد ماه به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۲ تا یک بامداد ادامه می یابد.

در این دوره از نمایشگاه قرآنی قشم، ۶ ناشر خارجی از کشورهای مصر، سوریه، لبنان، ترکیه، پاکستان و امارات متحده عربی حضور دارند و حدود سه هزار عنوان کتاب در حوزه های مختلف دینی، قرآنی و مذهبی ارایه می شود.

عرضه گسترده قلم ها و دستگاه های دیجیتال قرآنی، محصولات و صنایع قرآنی در حوزه های معرق، منبت، کارهای روی چرم، انواع تابلو فرش های قرآنی، لوسترهای قرآنی و برپایی غرفه عفاف و حجاب از بخش های جانبی این نمایشگاه است.

در این دوره از نمایشگاه قرآنی قشم ۹۰ ناشر در حوزه کودک با دو هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب حضور دارند و ۱۷ موسسه قرآنی نیز محصولات خود را ارایه می کنند.

در ششمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم ۱۱۴ اثر نفیس خوشنویسی با خط ثلت و نثر، ۱۱۴ تابلوی تصویرگری با موضوع قرآن به روایت تصویر، ۴۰ اثر برگزیده نمایشگاه های قرآنی کشور در سال جاری و ۲۰ اثر نفیس از عکاسان برگزیده کشور در زمینه کاربرد آیات قرآنی در معماری مساجد به نمایش گذاشته شده است.

 

منبع: ایرنا(

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد