هرمزبان:استاندار هرمزگان سازمان بازرسی را گوش شنوا و چشم بینای نظام توصیف کرد که مانع قانون شکنی دست های ناپاک می شود و از این جهت می توان آن را بهترین یار دلسوز انقلاب دانست.

هرمزبان:استاندار هرمزگان سازمان بازرسی را گوش شنوا و چشم بینای نظام توصیف کرد که مانع قانون شکنی دست های ناپاک می شود و از این جهت می توان آن را بهترین یار دلسوز انقلاب دانست.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،جاسم جادری یکشنبه شب در دیدار با مدیر و کارکنان اداره کل بازرسی استان افزود: هیچ اداره و مجموعه ای نباید از فعالیت های نظارتی سازمان بازرسی ناراحت باشد و این نهاد می تواند بازرسی و نظارت خود را از شخص اول استان شروع کند.

وی ادامه داد: نظارت های این مجموعه تاکنون موجب کشف بسیاری از سوءاستفاده ها و بازگرداندن آن به بیت المال شده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تصریح کرد: بهترین شکل انجام وظیفه نظارتی، پیشگیری از وقوع فساد اداری است که برای تحقق آن باید به نیازهای پرسنلی، بودجه ای و سخت افزاری و نرم افزاری سازمان بازرسی توجه ویژه شود تا با هیچ گونه کمبودی روبرو نباشد.

جادری خاطرنشان کرد: یکی از بهترین شیوه ها برای تقویت بازرسی از ادارات، تعیین یک رابط یا نماینده سازمان بازرسی در فرمانداری ها و سایر ادارات است تا افرادی که قصد سوءاستفاده دارند بدانند یک مراقب و ناظر همیشگی ،عملکرد آنان را زیر نظر دارد.

وی گفت: کار سازمان بازرسی موجب دلگرمی است و فاصله این مجموعه با مردم نیز باید کمتر شود تا بتوانند آن را یک محل امن و پناهگاه دانسته و موارد قانون شکنی را بدون ترس از مشکلات بعدی ، گزارش کنند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: اداره کل بازرسی در مسیر انجام وظیفه نباید از ناراحتی احتمالی مدیران عالی رتبه نگرانی داشته باشد و استانداری هرمزگان نیز آماده هرگونه همکاری در این زمینه است.

وی با اشاره به خاستگاه دینی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در یک حکومت دینی ، هرگونه سوءاستفاده و تخلف، موجب بدبینی مردم به دین می شود و این نکته موجب حساسیت و اهمیت بیشتر کارکرد سازمان بازرسی شده است.

جادری ادامه داد: در سال های گذشته متاسفانه عملکردها به گونه ای بود که به بی اعتمادی بیشتر مردم منجر شده و فساد و به دنبال آن ، دستگیری و زندان رفتن برخی افراد در سطوح کلان دولت گذشته، رویه ای ناپسند بود که نباید تکرار شود./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد