هرمزبان:مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان گفت: بیشترین میزان مطالبات معوقه این سازمان مربوط به دستگاه‌های دولتی و شرکتهای بزرگ با هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است.

هرمزبان:مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان گفت: بیشترین میزان مطالبات معوقه این سازمان مربوط به دستگاه‌های دولتی و شرکتهای بزرگ با هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان به نقل از ایسنا، سید فاضل حیدری بلوکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۵۴ درصد جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و جمعیت تحت پوشش سه درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تا پایان سال ۹۳ جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در هرمزگان با بالاترین ضریب کشور به ۸۵۸ هزار و ۴۴۲ نفر رسیده که در مقایسه با سال ۹۲ سه درصد افزایش یافته است.

حیدری تصریح کرد: در مدت سه ماهه امسال ۷۶۰ میلیارد ریال بابت بازنشستگی، از کارافتادگی و پرداختهای کوتاه مدت در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت پرداخت شده است. این رقم برای سال ۹۳ در مجموع ۲۷۲ میلیارد تومان بوده و بیشترین میزان پرداختی در سال گذشته ۱۸۱میلیارد تومان در بخش مستمری بازنشستگی بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان همچنین از صدور ۲۹۱۷ مورد اسناد صادره با رقم ۷۳۳ میلیارد ریال بابت کمکهای قانونی در سه ماهه امسال خبر داد و گفت: این رقم ۳۶ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی، حوادث ناشی از کار را ۳۸ مورد در مدت سه ماهه امسال اعلام کرد و گفت: یک درصد آن منجر به از کار افتادگی کامل، سه درصد نقض عضو و ۳۴ درصد بهبودی کامل یافته‌اند. سال گذشته ۲۲۸ مورد حادثه در سال گذشته رخ داد.

مدیر کل تامین اجتماعی هرمزگان، جمع بیمه شدگان اصلی و تبعی را ۷۹۸هزار و ۸۶۳ نفراعلام کرد و افزود: بیشترین میزان مستمری بگیران تحت پوشش را بازنشستگان با ۱۲هزار و ۹۶۸ نفر تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۲۸ واحد بیمه‌ای در سطح هرمزگان فعالیت دارند، از راه‌اندازی شعبه چهار بندرعباس در سال جاری در مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد و گفت: چنانچه مشکل زیرساختهای مخابراتی برطرف شود راه‌اندازی سه شعبه اقماری در برنامه اجرایی امسال قرار دارد.

انتهای پیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد