هرمزبان:مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ارتقای جاده‌های استان به بزرگراه در دستور کار است که در حال حاضر ۱۱۰ کیلومتر آن در دست ساخت است.

هرمزبان:مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: ارتقای جاده‌های استان به بزرگراه در دستور کار است که در حال حاضر ۱۱۰ کیلومتر آن در دست ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،فرشید دستوان در تشریح اقدامات سال ۹۴ و برنامه‌ریزی برای اتمام پروژه‌های در دست اجرا در جمع خبرنگاران توضیح داد: از مجموع ۱۱۰ کیلومتر بزرگراه در دست ساخت ۹۰ کیلومتر آن مربوط به حوزه غرب استان هرمزگان است.

وی از مطالعه ساخت بزرگراه میناب – جاسک خبر داد و افزود: مطالعه ساخت این بزرگراه به طول ۲۲۰ کیلومتر در دستور کار است که امیدواریم با تکمیل این مطالعات در آینده‌ای نزدیک عملیات ساخت آن نیز آغاز شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به بهسازی راه‌های فرعی و روستایی استان و ارتقای آن به راه‌های مناسب اشاره و بیان کرد: بهسازی راه‌های فرعی و تبدیل به راه اصلی درجه یک از جمله برنامه‌های در دست اجرای راه و شهرسازی هرمزگان است. امسال ۱۷۳ کیلومتر از راه‌های فرعی هرمزگان را به راه اصلی ارتقا خواهد یافت. همچنین با بهسازی راه‌های روستایی ۲۰ کیلومتر آن نیز به راه فرعی ارتقا می‌یابد.

دستوان از ساخت ۸۹۴ کیلومتر راه روستایی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: بهسازی راه‌های روستایی و روکش مجدد آسفالت از دیگر برنامه‌های در دستور کار راه و شهرسازی هرمزگان است. طبق برنامه ریزی‌های انجام شده ۱۱۴ کیلومتر از جاده‌های روستایی آسفالت مجدد می‌شوند. انجام روکش مجدد راه‌های فرعی و اصلی نیز آغاز شده و تا پایان امسال ۴۵۰ کیلومتر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به مطالعات پروژه‌های راه روستایی، فرعی و اصلی استان اشاره کرد و گفت: مطالعه هشت پروژه جدید راه روستایی و فرعی و اصلی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین در همین زمینه مطالعه ساخت پل‌های بزرگ ماشنگی در شهرستان رودان، جگین در شهرستان بشاگرد، بنگلایان در شهرستان بندرعباس و پل محور هشتبندی به جغین در شهرستان میناب در دست بررسی است.

دستوان به مشارکت دهیاری‌ها در ساخت راه روستایی اشاره کرد و گفت: با توافقات و برنامه‌ریزی‌ انجام شده راه و شهرسازی در برخی پروژه‌ها، قیر مورد نیاز ورودی روستاها را تامین و جاده‌های مذکور نیز با مشارکت دهیاری‌ها و خیرین تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به احداث چندین پل در استان اشاره کرد و گفت: پل‌های بزرگ جلابی به طول ۳۶۰ متر، پل زیارتعلی، پل کوئیک در محور جاسک – جکدان، پل‌های سه گانه ریفو در محور بندرلنگه پارسیان، پل رودخانه کل به طول ۶۶۰ متر و پل روگذر تقاطع گهکم – فورگ و پل ۵۰۰ متری رودخانه گنج نیز در دست ساخت است که در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌برداری آنها خواهیم بود.

دستوان به ایمن سازی جاده‌ها اشاره کرد و افزود: ایمن سازی جاده هر ساله به طور مستمر در قالب خط کشی، نصب تابلو و علایم در محورهای اصلی و فرعی و روستایی صورت می‌گیرد که امسال نیز ۴۲۰۰ کیلومتر از محورهای استان تحت پوشش ایمن سازی قرار می‌گیرد.

وی همچنین از ساخت چهار راهدارخانه در هرمزگان خبر داد.

انتهای پیام/ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد