به گزارش پایگاه خبری هرمزبان اخبار هرمزگان به نقل از خبرنگار مهر، مهدی سلامتی صبح چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح هجرت ۳ در جمع خبرنگاران بیان داشت : این طرح فرهنگی و اجتماعی همزمان با سراسر کشور در ایام تعطیلات تابستانی با شرکت دانش آموزان بسیجی در دبیرستان ‌های دوره اول و دوم این جزیره در حال اجرا است.

فرمانده حوزه مقاومت شهدای هرمز اظهارداشت: در این طرح فرهنگی و اجتماعی ۲۰ دانش ‌آموز دختر مشارکت فعال دارند.

وی با بیان اینکه طرح هجرت دانش آموزی در قالب اردوهای ۱۰روزه برگزار می‌شود عنوان کرد: این طرح با هدف تربیتی و فرهنگی و در راستای حرفه ‌آموزی، غنی ‌کردن اوقات فراغت و ایجاد زمینه برای مشارکت دانش آموزان در طرح های اقتصاد مقاومتی اجرا می شود.

سلامتی با اشاره به اجرای طرح هجرت ۳ در مدارس این جزیره افزود: هم اکنون این طرح در ۶ مدرسه پسرانه و در سه مدرسه دخترانه توسط حوزه بسیج دانش آموزی خواهران این جزیره اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در طرح هجرت ۳، این مدارس بهسازی، مرمت، زیباسازی و رنگ آمیزی شده و برای استفاده دانش آموزان در سال تحصیلی جدید آماده می شود.

فرمانده حوزه مقاومت شهدای هرمز با گرامیداشت حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی بیان داشت : دانش آموز نخبه بسیجی مرحومه زهرا زرنگاری یکی از دانش آموزان فعال در این طرح های بود که دانش آموزان حاضر دراین طرح اکنون با یاد و نام این دانش آموز فقید در این طرح مشغول به فعالیت هستند.

دشمنان به دنبال انحراف نوجوانان و جوانان ما هستند

مدیر آموزش وپرورش منطقه ای هرمز در ادامه با اشاره به برگزاری اردوهای طرح هجرت ۳ در جزیره هرمز گفت: آموزش و پرورش از توانمندی دانش‌آموزان در عرصه‌های متفاوت برای بهسازی و زیباسازی فضاهای آموزشی و پرورشی در ایام اوقات فراغت استفاده می شود.

علی بمپوریان در خصوص برپایی اردوهای طرح هجرت در بخش هرمز اظهار داشت :هرساله با همکاری اداره آموزش و پرورش، حوزه مقاومت شهدای هرمز ، بسیج سازندگی و بسیج دانش‌آموزی هرمز اردوهای طرح هجرت ۳ درایام اقات فراغت دانش آموزان برگزار می‌شود.

بمپوریان با بیان اینکه در طرح هجرت ۳ بیشتر به دنبال تقویت فرهنگ کار و تلاش، اشتغال بین نوجوانان و جوانان هستیم بیان کرد: در طول اجرای این طرح برنامه‌های فرهنگی و اعتقادی نیز برگزار می‌شود.

مدیر آموزش وپرورش هرمز بیان داشت : نوسازی و زیبا سازی فضای مدارسجزیره هرمز از جمله نقاشی فضای ساختمان مدارس، کلاس ها، راهرو ها، زیبا سازی داخل مدارس، نقاشی با توجه به مقطع تحصیلی و رنگ آمیزی زمین های ورزشی در مدارس این جزیره انجام شده است.

بمپوریان عنوان کرد: طرح هجرت ۳ علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، مهارت های مختلفی را در زمینه کسب و کار و کارگروهی به آنان می آموزد.

وی خاطر نشان کرد: بسیج دانش اموزی با اجرای طرح هجرت ۳ در راستای حرفه آموزی، کمک به مناطق محروم، آشنایی دانش اموزان با کار گروهی و خدمت رسانی نقش موثری در تربیت موثر انان دارد.

بمپوریان اظهارداشت : دشمنان به دنبال انحراف نوجوانان و جوانان هستند و می خواهند جهاد و کار جهادی را از جوانان ما بگیرند و با اجرایی کردن طرح هجرت ۳ نقشه دشمن را ناکام می کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد