هرمزبان:مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت:این درمقایسه با استان های همجوار با نرخ یک و هفت دهم در هزار نفر بالاتر از استان های بوشهر، خوزستان و فارس در جایگاه بیست و دوم جدول آمار طلاق قرار دارد.

هرمزبان:مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت:این درمقایسه با استان های همجوار با نرخ یک و هفت دهم در هزار نفر بالاتر از استان های بوشهر، خوزستان و فارس در جایگاه بیست و دوم جدول آمار طلاق قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مهدی عسکری زاده سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اینکه نمودار میزان طلاق های ثبت شده در کشور نشان دهنده یک شیب به نسبت تند صعودی از سال ۸۵ تاکنون است.

مهندس عسکری زاده یادآور شد: روند ثبت طلاق در هرمزگان از سال ۸۹ تا ۹۳ با شیب ملایم افرایش یافته، به نحوی که رقم طلاق در استان از هزار و ۹۲۰ مورد سال ۸۹ به دو هزار و ۸۶۱ مورد در سال ۹۳ رسیده که نسبت رشد این واقعه در مدت زمان یاد شده برابر با هشت و شش دهم درصد (۸٫۶ ) است.

وی ادامه داد: در تمامی سال های مورد بررسی بیشترین طلاق های کشور که برابر با ۱۳ درصد از کل طلاق هاست در یک سال اول زندگی مشترک به ثبت رسیده است.

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان اضافه کرد: یکی از کمترین میزان طلاق ها که درصد آن برابر با یک و پنج دهم درصد از مجموع طلاق هاست مربوطه به گروهی است که بین ۱۸ تا ۱۹ سال از زندگی مشترک آن ها می گذرد.

اظهار داشت: میزان طلاق بین افرادی که بین ۲۶ تا ۲۹ سال از زندگی مشترک آنها می گذرد نیز دارای فراوانی کمی است.

عسکری زاده اظهار داشت: ۱۲و چهار دهم ازدواج ها در دو تا سه سال اول منجر به طلاق شده که در مجموع ۳۳ درصد از کل ازدواج ها در همان سه سال اول و ۴۹و یک دهم درصد در پنج سال اول زندگی مشترک منجر به طلاق شده است.

وی یادآور شد : وجود عجله در ازدواج و عدم ارزیابی مناسب طرفین، تصمیم های عجولانه در این راستا، پایین بودن آستانه تحمل زوجین در برابر مشکل ها، نبود درک مناسب از زندگی مشترک و ناکارآمدی مهارت های اکتسابی و آموزشی قبل از ازدواج از این جمله عوامل کاهنده عمر ازدواج ها محسوب می شود.

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان افزود: نسبت ازدواج به ازای یک طلاق در استان، از سال ۸۹ تا ۹۳ در استان روند کاهشی داشته به طوری که این شاخص از رقم ۹و پنج دهم واقعه ازدواج به ازای یک طلاق به پنج و پنج صدم ازدواج به ازای یک طلاق درسال ۹۳ رسیده که نشان دهنده کاهش ازدواج و افزایش طلاق در هرمزگان است./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد