هرمزبان:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: در ماه مبارک رمضان و در راستای اجرای طرح محسنین فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست این نهاد دارای حامی می شوند.

هرمزبان:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: در ماه مبارک رمضان و در راستای اجرای طرح محسنین فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست این نهاد دارای حامی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مرتضی موصلی شنبه در نشست خبری افزود: در این ماه مبارک چهار برنامه اکرام ایتام، طرح محسنین ، طرح مفتاح الجنبه و طرح اطعام و افطاری برای روزه داران نیازمند اجرا می شود که عمده تمرکز این نهاد امسال بر اجرای طرح محسنین است.
وی بیان داشت: در این طرح برای فرزندان خانواده های که به دلایلی همچون بیماری ، ازکارافتادگی ، زندانی شدن ، متارکه و بد سرپرستی ، از سرپرستی مناسبی برخوردار نیستند ، حامی نیکوکار جذب می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان اظهارکرد: تلاش امدادگران فراهم کردن زمینه های مشارکت خیران و حامیان در طرح محسنین است و هم اکنون ۲۹ هزار فرزند بدسرپرست در طرح محسنین هستند که تا کنون ۳۰۰ نفر از آن ها تحت پوشش حامیان و خیران نیکار قرار گرفته اند.
موصلی افزود: در ماه رمضان امسال ۴۵۰ حامی جذب شده اند و پیش بینی می شود تا پایان ماه مبارک یکهزار حامی برای طرح محسنین و دو هزار حامی برای طرح اکرام ایتام جذب شوند.
گفتنی است طرح های ‘اکرام ایتام’ و ‘محسنین’، از جمله طرح هایی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می کند. طرح ‘اکرام ایتام’ مختص کودکانی است که پدر خود را از دست داده اند.
طرح ‘محسنین’ مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا آنکه پدرشان در قید حیات است، اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست. تشخیص نیازمند بودن این خانواده ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می شود.در هر کدام از این طرح ها، فرد خیر می تواند حامی تعدادی از این کودکان شود./اینا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد