خبر فوری

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان: تأسیس مدرسه انرژی اتمی در بندرعباس نقطه آغازی بر فعالیت‌های موسسه صنعت هسته ای کشور در هرمزگان

هرمزبان – مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در همایش معرفی مدرسه انرژی اتمی گفت: تأسیس مدرسه انرژی اتمی در بندرعباس نقطه آغازی بر فعالیت‌های موسسه صنعت هسته ای کشور در هرمزگان است.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، محمد قویدل مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان امروز در همایش معرفی مدارس انرژی اتمی کشور که با حضور شهرام ملازاده مدیرعامل موسسه صنعت هسته ای کشور برگزار شد اظهار کرد:از یکسال قبل که عملیات احداث نیروگاه هسته‌ای در سیریک آغاز شد اقدامات اولیه برای ایجاد هنرستان انرژی اتمی در بندرعباس هم پیگیری شد.

به گفته وی، فضای آموزشی مدرسه انرژی هسته ای بندرعباس جنب پارک شهدای آزادگان در حال تکمیل است و تا شهریور به پایان خواهد رسید.

قویدل با بیان این که مدارس انرژی اتمی ازجمله موفق ترین مدارس کشور در المپیاد و کنکور است، خاطرنشان کرد: تامین نیروی انسانی برای نیروگاهی با چنین مختصاتی به نیروهایی با شناخت پایه از این حوزه نیاز دارد تا آموزشی مدون بر پایه اصول و منطبق بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صورت گیرد.

وی پیگیری های شخص استاندار در این زمینه را راهگشا دانست و این را نقطه آغازی بر فعالیت‌های موسسه صنعت هسته ای کشور در هرمزگان دانست که درخت تناوری برای سال های آینده خواهد شد که میوه های شیرین آن نصیب استان می‌شود.

قویدل از همه خیرین هرمزگان بخصوص خیرین اتاق بازرگانی بندرعباس که پای کار هستند هم قدردانی و گفت: هفته گذشته آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور و سرپرست ریاست جمهوری از استاندار هرمزگان بواسطه تلاش خیران قدردانی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین اضافه کرد: مهم تر از فضای فیزیکال در تحقق اهداف آموزش و پرورش، تعالی علمی و فکری دانش آموزان است که با حضور چنین موسساتی گام‌های مهمی انجام خواهد شد و می طلبد خانواده‌ها و همکاران ما خودشان را با این تحولات همراه کنند.

قویدل در پایان از تفاهم با موسسه صنعت هسته ای کشور برای آموزش و رشد معلمان استان و بهره گیری از ظرفیت فرهنگیان استان در این مدارس خبر داد.

انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *