خبر فوری

سیل و فداکاری رضا نصیری معلم بندرعباسی/ داستانی از ایثار در راه علم

هرمزبان – بارش شدید باران در سال ۷۱، خاطره‌ای دیگر از فداکاری‌های رضا نصیری، معلم عاشق روستای نانگ را رقم زد. در آن زمان هنوز تلفن همراه وجود نداشت و مدرسه حتی رادیو هم نداشت تا از وضعیت بارندگی باخبر شوند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش هرمزگان ، صبح که نصیری به مدرسه رفت، هوا ابری بود. او با مشاهده بارش باران، دانش‌آموزان پایه اول و دوم را که در خطر سیل بودند به خانه‌هایشان فرستاد.

خودش با وجود خطر سیل، در مدرسه ماند تا منتظر دانش‌آموزان پایه چهارم و پنجم باشد. او تنها معلم مدرسه بود و وظیفه تدریس تمام پایه‌ها را بر عهده داشت.

باران به شدت می‌بارید و نصیری با وجود خیس شدن و سختی، به تدریس ادامه می‌داد. او معتقد بود که آموزش نباید به خاطر شرایط جوی متوقف شود.

ساعت ۳ بعد از ظهر، والدین دانش‌آموزان به دنبال فرزندان خود به مدرسه آمدند. در این زمان، باران شدیدتر شده بود و خطر سیل افزایش یافته بود.

یکی از والدین به نصیری هشدار داد که احتمال سیل وجود دارد و او باید به خانه‌اش برود. نصیری که نمی‌خواست کلاس درس را تعطیل کند، به سختی مسیر سیل‌زده را به سمت خیابان اصلی طی کرد.

در حین عبور از رودخانه، نصیری به داخل چاله‌ای افتاد و کتاب‌ها، لباس‌ها و کفش‌هایش توسط سیلاب برده شد. با وجود تلاش برای نجات، او فقط توانست با کمک گرفتن از یک درخت، جان خود را نجات دهد.

ساعت ۵ عصر بود و هوا تاریک شده بود. نصیری با فریاد کمک می‌طلبید، اما کسی جز خدا در آن مکان حضور نداشت.

آب به ریه‌های او نفوذ کرده بود و تمام سر و صورتش پر از گل و لای بود. با وجود سختی‌ها، او با پای پیاده خود را به خیابان اصلی رساند.

در آنجا، پس از یک ساعت انتظار، یک پیکان بار او را سوار کرد. نصیری که کفش نداشت، از راننده خواست تا او را به خانه‌اش برساند.

مادر نصیری با دیدن او که خیس و گل‌آلود بود، بسیار ناراحت شد. به دلیل خوردن گل و لای رودخانه، نصیری تب کرد و به مدت ۱۰ روز در بیمارستان بستری شد.

با وجود تمام سختی‌ها، نصیری پس از بهبودی دوباره به مدرسه بازگشت. یکی از دانش‌آموزان که متوجه شده بود کفش‌های او توسط سیلاب برده شده، پلاستیکی را به او هدیه داد که بعداً متوجه شد کفش او در آن پلاستیک بوده است.

نصیری این هدیه را به عنوان یادگاری از فداکاری و عشق خود به دانش‌آموزان و تعهد به رسالت معلمی‌اش حفظ کرد.

داستان سیل و فداکاری رضا نصیری، نمونه‌ای از از خودگذشتگی معلمان دلسوزی است که در دورترین نقاط کشور، با وجود کمبود امکانات و خطرات جانی، به تعلیم و تربیت آینده‌سازان ایران می‌پردازند.

انتهای پیام/

دیگر اخبار حوزه آموزش و پرورش:

فداکاری معلمی در روستای نانگ: ۳۱ سال عشق و ایثار در راه علم و دانش

 

معلم فداکار اتیسم با دعای دانش‌آموزانش از سرطان نجات یافت

 

محمود غیبی: آغاز فرایند داوری سیزدهمین دوره ی جشنواره نوجوان سالم

پایان ماراتن نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳ با رقابت ۷۵۴ نفر در بندر جاسک

آمادگی حوزه های اجرایی ارزیابی نتایج آزمون استخدامی آموزگاری در هرمزگان/ فعالیت ۱۰ گروه ارزیاب در ۵ حوزه ارزیابی

 

اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگاری/ استخدام ۱۹۹۲ معلم هرمزگانی در سال جدید

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *