خبر فوری
حمیدرضا محمدحسینی تختی : ترانزیت بیش از 4000 تن کالا از بندر شهید باهنر در بهمن ماه 1401

حمیدرضا محمدحسینی تختی : ترانزیت بیش از 4000 تن کالا از بندر شهید باهنر در بهمن ماه 1401

هرمزبان – حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: بیش از 4000 تن کالا از بندر شهید باهنر در بهمن ماه امسال ترانزیت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ “حمیدرضا محمدحسینی تختی” اظهارکرد: از مجموع ۱۲۳ هزار و ۱۲۰ تن کالای نفتی و غیرنفتی بارگیری شده در بندر شهیدباهنر، ۴ هزار و ۶۷۵ تن به کشورهای ترکمنستان، ارمنستان و عراق ترانزیت شده است.

وی ادامه داد: عمده کالای ترانزیتی شامل خودرو، میوه، تره بار و خشکبار بوده که از بندر شهید باهنر به مقصد سه کشور ترکمنستان، ارمنستان و گرجستان ترانزیت شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در خصوص کالاهای کاپوتاژ شده از این بنادر نیز گفت: طی این مدت ۱۴ هزار ۵۷۲ تن از کالاهای غیرنفتی به جزایر این استان کاپوتاژ شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ بندر شهیدباهنر جزو بنادر فعال و قدیمی و سومین بندر ترانزیتی و دومین بندر بزرگ استان هرمزگان محسوب می‌شود.

این بندر در امور صادرات کالای غیرنفتی، حمل و نقل کالا و حمل و نقل مسافری داخلی و بین‌المللی فعالیت‌های دارد.
انتهای پیام/

درباره تحریریه خبر هرمزبان

اخبار دیگر رسانه ها صرفاً به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آنها، الزاماً بیانگر دیدگاه های هرمزبان نیست. ---- صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مهدی کمالی وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *