×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار:

  .::.   برابر با : Wednesday, 7 December , 2022
محمد جواد لاریجانی : سیاست‌های آمریکا مانند سن بایدن فرتوت است

هرمزبان – محمد جواد لاریجانی دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: سیاست‌های آمریکا مانند سن بایدن فرتوت است و آنها در مقابل ما ناتوان هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، محمد جواد لاریجانی دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر علت تغییر راهبرد نظامی آمریکا در برابر ایران گفت: سیاست‌های آمریکا مانند سن بایدن فرتوت است و آن‌ها در مقابل ما ناتوان هستند.

وی در ادامه گفت که عربستان سعودی هر چقدر که سلاح بخواهد اروپا و آمریکا در اختیار سعودی‌ها می‌گذارند اما سلاح‌های پیش پا افتاده‌ای که در یمن آن‌ها را بیچاره کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین گفت که دنیای این تسلیحات و ژست‌های تسلیحاتی کاملاً عوض شده و ظهور مسئله مقاومت در اینجا مطرح است؛ مقاومت فقط بازوی نظامی نیست، مقاومت یک ایده است که در آن مقاومت نظامی است نه تروریسم و حمله.

محمدجواد لاریجانی معتقد است که ایران قدرت تأثیرگذار معنوی، سیاسی است و در ذهن دشمنان به عنوان یک عنصر قوی در منطقه ظاهر شده چراکه آن‌ها در نقشه امنیت ملی خود سه کشور را برای منافع ملی خطرناک می‌بینند که این سه کشور شامل چین، روسیه و ایران است.

دبیر سابق ستاد حقوق بشر در ادامه می‌گوید که مقاومت به دنبال فساد و سیطره نیست و تقابل با سیطره است اما در مقابل غرب مرتب طرح‌ها و ایده‌هایی را که فرتوت است دنبال می‌کند لذا آنها کاملاً با فهم درست از واقعیت و شرایط فاصله دارند.

محمدجواد لاریجانی در میانه برنامه در پاسخ به این پرسش که سفر بایدن به رژیم صهیونیستی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: در سفر بایدن به رژیم صهیونیستی آنها هم قسم شدند تا نگذارند ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کندو طبیعتاً ما مطابق فتوای رهبر انقلاب و شرع اجازه نداریم تا به دنبال تولید سلاح‌های کشتار جمعی از جمله اتم پیش برویم اما اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم کسی نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد.

به گفته این کارشناس مسائل سیاسی کندی که در جریان برجام اتفاق افتاد به سرعت بازسازی می‌شود و توان هسته‌ای ایران چیزی نیست که با بمباران از بین برود چراکه تحلیلگران نظامی می‌گویند که توانمندی جمهوری اسلامی ایران محصور نیست.

دبیر سابق ستاد حقوق بشر همچنین در پاسخ به این پرسش که هندسه نوین قدرت جهانی را در منطقه چگونه ارزیابی می‌کنید؟ عنوان کرد: ما قدرت نظامی داریم اما مانند آمریکا نیستیم که حیثیت و وزن اصلی توانمان را نظامی ببینیم چراکه وزن اصلی توان ما در دین و منطق حق ماست و در اینجاست که باید سرمایه‌گذاری وسیعی انجام دهیم.

این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است که هویت ما حق مداری ماست؛ این موضوع کلید تمام توفیقات ماست و توان نظامی ما پشت این مسئله است که معنا دارد.

محمدجواد لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف مقاومت را توانمند می‌کند، گفت: وقتی بحث از پیروزی مقاومت در لبنان، در سوریه در هر جایی می‌کنیم صحبت از سیطره ایران نیست بلکه صحبت از آقایی آن کشورهاست.

به گفته دبیر سابق ستاد حقوق بشر، ایران کشوری بزرگ و قدرتمند و همسایه توانمند آن‌هاست و آن‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند چراکه که ایران هرگز همسایه‌های خود را تحقیر نمی‌کند و آن‌ها هم نباید خودشان را تحقیر کنند.

محمدجواد لاریجانی در پایان در پاسخ به این پرسش که چه چیزی عامل نفوذ گسترده اندیشه مقاومت از دامنه‌های هیمالیا تا سواحل مدیترانه شده است؟ با اشاره به اینکه شعار مقاومت حق مداری است گفت: تفاوت در پایه‌های فرهنگی و فکری وجود دارد که در این زمینه کوثر است و در این راستا نقش اسلام و نقش مکتب اهل بیت (ع) را هرگز نمی‌توان فراموش کرد.

منبع: مشرق نیوز

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در هرمزبان منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.