هرمزبان:مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در حال حاضر بیشترین درصد بیکاران استان را گروه تحصیلکرده تشکیل می‌دهند که بر اساس آمار بازار کار آشکار استان، حدود ۴۰ درصد جویندگان کار را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

هرمزبان:مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در حال حاضر بیشترین درصد بیکاران استان را گروه تحصیلکرده تشکیل می‌دهند که بر اساس آمار بازار کار آشکار استان، حدود ۴۰ درصد جویندگان کار را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،در راستای توسعه تعاملات آموزشی، علمی، پژوهشی، طرح‌های تحقیقاتی و مطالعاتی و به منظور بهره‌مندی از امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

محمد سلیمی صبح امروز در حاشیه امضای این تفاهمنامه بر هم افزایی بین دو دستگاه در پیشبرد اهداف مشترک تاکید کرد و گفت: این هم افزایی کمک خواهد کرد تا به هدف واحد یعنی راهکارهای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان برسیم.

وی با بیان اینکه جمعیت فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی در حال افزایش است، افزود: در حال حاضر بیشترین درصد بیکاران استان را گروه تحصیل کرده تشکیل داده که بر اساس آمار بازار کار آشکار استان حدود ۴۰ درصد جویندگان کار را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: عدم تناسب رشته‌های دانشگاهی با بازار کار از عمده‌ترین مشکلاتی است که باید برای آن چاره اندیشی کرد و با ورود سیل جمعیت دانشگاهی که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند این مشکل در آینده نزدیک نیز بیشتر خواهد شد که این امر نیازمند راهکار عملی است.

سلیمی اضافه کرد: در کارگروه اشتغال استان پیشنهاد تشکیل یک کارگروه مشترک برای واحدها و مراکز آموزش عالی داده شده تا از این طریق بتوان برنامه‌ریزی مشترکی برای تبیین رشته‌های آموزشی متناسب با بازار کار در مراکز آموزشی تهیه و اجرایی کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس نیز گفت: دانشگاه در یک مقطع با نگاه آموزش محور کار کرده و این امر باعث انباشت منابع انسانی و نیروی متقاضی کار شده و در حال حاضر نیز با موج بیکاری فارغ التحصیلان روبرو شده‌ایم.

علی باقری افزود: باید ظرفیت‌های اشتغال صنایع را شناسایی کرد و با توجه به اینکه نیازهای بازار کار هر شهرستان متفاوت است تلاش شود بازار کار را پایش و رشته‌هایی که مورد نیاز منطقه است را آموزش داد.

وی بیان داشت: ۴۳ هزار نفر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند که ۴۰ درصد جمعت دانشجویان استان را تشکیل می‌دهد و با امکاناتی که این دانشگاه دارد از طرح‌های پژوهشی خلاقانه که منجر به ایجاد اشتغال شود حمایت می‌کند.

یاد‌آور می‌شود فراهم نمودن شرایط مناسب برای تعاملات آموزشی، علمی و پژوهشی، فراهم نمودن امکانات استفاده از منابع علمی و پژوهشی و تجهیزات و امکانات مرتبط برای محققین طرفین، طراحی و اجرای کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان برای توانمندسازی و مهارت افزایی در زمینه‌های تخصصی و عمومی، انجام طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی مورد نیاز با ماموریت‌های دانشگاه، تبادل کادر علمی برای فراگیری علوم مشترک و استفاده از توان تخصصی طرفین برای ارائه مشاوره‌های علمی، همکاری در اجرای بازدیدهای آموزشی، علمی، پژوهشی و فرهنگی طرفین و معرفی پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترای مرتبط با تعاون و حمایت از آنها از سوی اداره کل پس از تصویب در کارگروه ویژه از مهم‌ترین موضوعات همکاری این تفاهمنامه بود./خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد