هرمزبان:تولید شمش آلومینیوم در مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل هرمزگان در سه ماه امسال ۷ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

هرمزبان:تولید شمش آلومینیوم در مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل هرمزگان در سه ماه امسال ۷ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مدیرعامل مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال هرمزگان گفت: در این مدت بیش از ۴۷ هزار و۶۰۰ تن شمش آلومینیوم در این مجتمع تولید شد که پیش بینی می شود تا پایان امسال به ۱۸۰ هزار تن برسد .

قدمی افزود : افزایش دیگ های تولید آلومینیوم از ۳۳۹ دیگ به ۳۵۷ علت افزایش تولید آلومینیوم در مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل هرمزگان است .

درجه خلوص شمش‌های تولید شده در مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال هرمزگان ۹۹ و ۷۷ صدم درصد است.

وی گفت: در سه ماه امسال ۱۸ هزار و ۱۷۶ تن شمش آلومینیوم از مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال هرمزگان به خارج از کشور صادر شد که بیش از یک و نیم درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است .

مدیرعامل مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال هرمزگان ارزش شمش های صادراتی را ۳۵ میلیون دلار عنوان کرد و افزود : شمش های صادراتی از نظر ارزش سه درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است .

قدمی گفت : شمش های آلومینیوم به کشورهای هند ، چین و امارات عربی متحده صادر شده است .

وی افزود : مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزآل ظرفیت اسمی سالانه تولید ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ تن آلومینیوم را دارد.

مجتمع آلومینیوم المهدی در سال ۱۳۷۶ وآلومینیوم هرمزآل در سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسیدندکه در سال دی سال ۱۳۸۹ با هم ادغام شدند . /خبرگزاری صداوسیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد