هرمزبان:استاندار هرمزگان گفت: دولت برای بخشش ۲۴۱ میلیارد تومان سود و دیرکرد تسهیلات کشاورزان هرمزگان عزم خود را جزم کرد.

هرمزبان:استاندار هرمزگان گفت: دولت برای بخشش ۲۴۱ میلیارد تومان سود و دیرکرد تسهیلات کشاورزان هرمزگان عزم خود را جزم کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،جاسم جادری در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و شورای مدیریت بحران استان هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به خشکسالی های متعدد و زیان کشاورزان و بیماری جاروک جادوگر دولت با اختصاص مبلغ ۲۴۱ میلیارد تومان سود و جریمه تسهیلات کشاورزان را متقبل می شود.

وی با اشاره به اینکه در سفر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی این موضوع به تائید وی رسید و در این زمینه قول مساعد جهت اجرایی شدن آنرا داد و علاوه بر تقبل این هزینه از سوی دولت، مقرر شد اصل تسهیلات نیز به اقساط بلند مدت تبدیل شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: این اقدام بزرگ و ارزشمند می تواند بخشی از مشکلات حوزه کشاورزی را حل کند.

جادری تصریح کرد: از مبلغ ۴۴۰ میلیارد تومان وام و دیرکرد و بهره کشاورزان استان،  241 میلیارد تومان دیرکرد و جریمه می باشد که مورد بخشش قرار می گیرد.

وی همچنین خواستار تفکیک وظایف استانی و ملی استانها و نیز توزیع اعتبارات استانها متناسب با در آمدهای وصولی و افزایش تخصیص اعتبارات استان شد و کاهش الزامات و تکالیف بودجه ای استان و نیز تمرکز زدایی در مدیریت بودجه شد.

استاندار هرمزگان ارائه فرصت به جوانان بومی جویای کار ،تامین آب شرب روستاهای استان و پرداخت ۴۰ درصدی ارزش افزوده شرکت فلات قاره به استان از دیگر مطالبات مردم استان هرمزگان دانست.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۹۹۱

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد