×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار:

  .::.   برابر با : Wednesday, 5 October , 2022
صدور «نمون برگ» های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی پایه نهمی ها/ نیازی به حضور والدین در مدرسه نیست

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از صدور نمون برگ های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از ایسنا، مسعود شکوهی در این باره گفت: فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان بر اساس برنامه پیش بینی شده در حال انجام است و آزمون های توانایی و رغبت دانش آموزان در سال گذشته دریافت شده است. 

وی ادامه داد: تا پایان بهمن دانش آموزان پایه نهم  فرصت داشتند  در آزمون های توانایی و  رغبت شرکت کنند و همچنین فرم های نظرخواهی از دانش آموزان، معلمان و والدین و همچنین مشاور مدرسه، از دی ماه تا هفته اول  اردیبهشت برای تکمیل شدن  در اختیار بود.  

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی خاطرنشان کرد: بحث اعلام ظرفیت شاخه ها و رشته های تحصیلی مناطق  که در واقع اعلام میزان ظرفیت پذیرش توسط مناطق است ، از اسفند آغاز شد و تا دهم اردیبهشت ماه این فرایند ادامه داشت.

وی افزود: مهمترین کاری که باید انجام بگیرد ثبت نتایج امتحانات برای بررسی عملکرد تحصیلی دانش آموزان است که به وسیله مدیران مدارس و از طریق انتقال به سیستم دانا به سامانه همگام صورت می گیرد. همچنین این ارسال نمرات با لحاظ نمودن ثبت نمرات غائبین موجه و حتی معترضان به نتایج امتحانات از چهاردهم تیرماه آغاز شده است و از پانزدهم تیرماه، امکان ارسال نمرات به تدریج از مناطق فراهم شده است.

شکوهی خاطرنشان کرد: برای هر منطقه‌ای که نمراتش را به وسیله مدیر منطقه تایید کند، حداکثر بازه زمانی ۳ روزه در نظر گرفته شده است و حداکثر ظرف ۴۸ ساعت پردازش نمرات آغاز می شود و نمون برگ های ۶ و ۷ هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان صادر می شود.

وی ادامه داد: نکته بسیار مهمی که در اینجا حائز اهمیت است آن است که نمون برگ های ۶ و ۷ با ارزیابی دانش آموزان در سطح منطقه صادر می شود و هر منطقه‌ای که نمرات دانش آموزان را ارسال کند حداکثر ظرف ۴۸ ساعت نمونه برگ های ۶ و ۷ دانش آموزان صادر می‌شود.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی  ادامه داد: تا امروز بیش از ۱۴۰ منطقه آموزش و پرورش که نمرات دانش آموزان را تایید و ارسال و توسط مدیر منطقه تایید نهایی شده است صدور نمون برگ ۶ و ۷ آنها انجام شده است و اکنون نیز در دسترس است.

شکوهی خاطرنشان کرد: حداکثر تا پایان تیرماه تمامی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق فرصت دارند که  نمرات را ارسال کنند البته توصیه ما این است که هر چه سریعتر این اتفاق رخ دهد تا دانش‌آموزان و خانواده‌ها بتوانند بدون دغدغه نمون برگ های شماره ۶ و ۷  ویژه هدایت تحصیلی را دریافت کنند تا بتوانند هرچه سریعتر انتخاب مدرسه و رشته تحصیلی را انجام  بدهند.

شکوهی  با اشاره به فراهم بودن زیرساخت های لازم  گفت: در هر صورت من تاکید می کنم  زیرساخت سامانه کاملاً  فراهم است تمهیدات لازم دیده شده است و هر منطقه‌ای که مدیران مدارس نمرات را ارسال کرده باشند که  اطلاعیه آن نیز قبلاً صادر شده است دانش آموزان نسبت به خود و سپس نسبت سایر دانش‌آموزان مورد سنجش قرار می‌گیرند و رتبه آنها مشخص می‌شود لذا باید نمرات تمام دانش آموزان به سامانه منتقل شود تا این امر قابل اجرا باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، شکوهی ادامه داد: نمون برگ های ۶ و ۷ که صادر شد برای مدرسه های مبدا و مقصد نیز قابل رویت می شود و نیازی به حضور دانش آموزان و والدین در مدرسه نیست و می‌توانند این نمون برگ ها را از سامانه همگام دریافت کنند و از همان طریق برای ثبت‌نام نیز اقدام نمایند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در هرمزبان منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.