هرمزبان:فرماندار قشم گفت: حرکت در جهت ارتقاء شاخص های سلامت اجتماعی از محوری ترین سیاست های دولت تدبیر و امید است و این رویکرد به صورت جدی در این شهرستان پیگیری می شود.

هرمزبان:فرماندار قشم گفت: حرکت در جهت ارتقاء شاخص های سلامت اجتماعی از محوری ترین سیاست های دولت تدبیر و امید است و این رویکرد به صورت جدی در این شهرستان پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،عزت کمال زاده روز شنبه در حاشیه اجرای طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دولت تدبیر و امید تلاش دارد با اجرای طرح های مختلف در حوزه بهداشت و درمان، علاوه بر بهبود شاخص های سلامت فردی، مولفه های سلامت اجتماعی را نیز ارتقا دهد.

وی با اشاره به آغاز طرح واکسیناسیون ۴۰ هزار و ۹۶ کودک و نوجوان ۹ ماه تا ۱۵ سال این شهرستان در برابر ویروس بیماری های سرخک و سرخجه، اظهار کرد: این طرح هرچند در نگاه نخست سلامت فردی را به دنبال دارد، اما در نهایت تامین سلامت جامعه را هدف قرار داده است.

کمال زاده با بیان اینکه ۹ پایگاه سلامت این شهرستان درگیر اجرای این طرح شده است، از فعالیت ۳۳ خانه بهداشت، هشت مرکز سلامت جامعه روستایی و شهری و ۸۴ تیم برای اجرای کامل این طرح در قشم خبر داد.

وی ادامه داد: هرچند گروه هدف در اجرای این طرح پیشتر نسبت به بیماری های سرخک و سرخجه واکسینه شده اند؛ اما با اجرای طرح کنونی، قطع زنجیره انتقال بیماری های یاد شده و ایجاد پوشش کامل برای جمعیت کودک و نوجوان این شهرستان، هدف گذاری شده است.

فرماندار قشم با اشاره به اینکه در این شهرستان بسیاری از بیماری های فراگیر تحت کنترل است و به مرحله ریشه کنی یا مرحله حذف رسیده اند، گفت: برای پیشگیری از فراگیر شدن بیماری هایی که می تواند از کشورهای همسایه انتقال یابد، این طرح با جدیت در قشم دنبال می شود.

به گفته دکتر یحیی میرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه براساس طرح ایمن سازی در برابر ویروس این بیماری ها همزمان با هفت دانشگاه علوم پزشکی جنوب و جنوب شرق کشور آغاز شده است.

در شهرستان قشم نیز از صبح امروز طرح واکسیناسیون ۴۰ هزار و ۹۶ کودک و نوجوان ۹ ماه تا ۱۵ سال این شهرستان در برابر ویروس بیماری های سرخک و سرخجه آغاز شد.
منبع: ایرنا

کد خبر: ۳۹۴۹۸۴

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد