کاهش 24 درصدی وقوع جرائم در ماه رمضان در هرمزگان

0

فرمانده انتظامی هرمزگان با اعلام خبر کاهش 24 درصدی وقوع انواع جرائم در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه مبارک رمضان سال قبل ، طی سخنانی حاصل و محصول ماه مبارک رمضان را تقویت ایمان و معنویت عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان از بندرعباس، سردار غلامرضا جعفری اظهار کرد: روزه ماه مبارک رمضان برای اهداف و مقاصد مهمی واجب شده که با توجه به متون قرآن و سنت نبوی، در سر لوحه همه آنها دستیابی به ملکه تقوا به معنای حقیقی آن در فرهنگ قرآنی است. 

وی یکی از درس‌های مدرسه رمضان را مبارزه با نفس در مقابل کشش‌های نفسانی عنوان کرده و افزود: انسان روزه دار با غلبه بر نفس خود چیزهایی را که خدا بر او حلال کرده و برای تسلیم شدن در مقابل فرمان او ترک می کند و در ماه مبارک رمضان این درس را می آموزد که وقتی انسان توانایی این را دارد که نفس خود را کنترل کند پس توانایی این را هم دارد که حرام خدا را بر خود حرام کند و از آن دور شود. 

فرمانده انتظامی هرمزگان ثمره روزه را صبر و تقوا عنوان کرده و اظهار داشت: صبر و استقامت بر انجام وظیفه عبودیت و دعوت و جهاد، مهم ترین توشه ای است که روزه می تواند برای فرد مومن فراهم آورد. 

وی اظهار داشت: تا انسان از خودش دست نکشد و دوست داشتن های خودش را فدای دوست داشتن های خداوند و خواسته های او نکند ، دین دار و متقی نخواهد بود و روزه برای تمرین این معنا است که انسان بتواند از خودش و خواسته های نفسانی خودش بگذرد و خداوند را و خواسته های او را بر خویش حاکم کنند.

سردار جعفری تصریح کرد : بنا به فرمایش مقام معظم رهبری سلوک رمضانی بر رفتارهای اجتماعی و عمومی بایستی اثر بگذارد حتی در ماههای بعد نیز بر رفتارهای علمی و دانشگاهی، سیاسی، انتظامی و خانوادگی باید تاثیرگذار باشد و تقوا و معنویت اثر خودش را در همه عرصه‌های مهم نشان دهد.  

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اذعان داشت: با بررسی های دقیق صورت گرفته ، میزان وقوع جرائم در ایام ماه مبارک رمضان امسال در مقایسه با ماه رمضان سال گذشته 24 درصد کاهش داشته که این میزان کاهش جرائم، نشان دهنده مراتب برکات و معنویت بالای این ماه پرخیر و برکت است.

انتهای پیام/ 88055

منبع: فارس

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.