پرسپولیس 4 – الریان 2؛ مقتدر، جذاب و دوست داشتنی

0

هرمزبان – پرسپولیس در ششمین و آخرین بازی خود به پنجمین پیروزی رسید تا با اقتدار کامل مرحله گروهی لیگ قهرمانان را به پایان برساند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، پرسپولیس ایران و الریان قطر در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 4 بر 2 پرسپولیس به پایان رسید. با این نتیجه پرسپولیس با 15 امتیاز در صدر جدول ایستاد و الریان نیز با 2 امتیاز قعرنشین ماند. عیسی آل کثیر، محمدحسین کنعانی زادگان، شهریار مغانلو و احسان پهلوان برای پرسپولیس و یوهان بولی (دو گل) برای الریان به ثمر رساندند.
ترکیب پرسپولیس: حامد لک، فرشاد فرجی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، وحید امیری(از دقیقه 74 امیری)، محمد شریفی، احسان پهلوان، مهدی ترابی(از دقیقه 89 مهدی عبدی)، امید عالیشاه(از دقیقه 78 شیری)، شهریار مغانلو(از دقیقه 78 مهدی خانی) و عیسی آل‌کثیر
ترکیب الریان: فهد یوسف، شجاع خلیل زاده(از دقیقه 92 جمعه)، فرانک کوم، دامه ترائوره(از دقیقه 40 عمر دین)، عبدالرحمان الکربی(از دقیقه 15 السید)، خالد مفتاح، یاسین براهیمی، عبدالعزیز حاتم، مفاک عود، یوهان بولی و علی فریدون
کارت زرد: شهریار مغانلو و محمدحسین کنعانی زادگان برای پرسپولیس / شجاع خلیل زاده  و فرانک کوم برای الریان
گل: شهریار مغانلو، احسان پهلوان، محمدحسین کنعانی زادگان و عیسی آل کثیر / یوهان بولی(2گل)
شرح گل ها:
پرسپولیس 1 – الریان صفر (دقیقه 27: شهریار مغانلو): ضد حمله سریع بازیکنان پرسپولیس را امید عالیشاه با پاس رو به جلو به مهدی ترابی رساند که او هم مجددا توپ را به عالیشاه برگشت داد تا پاس رو به عقب او با شوت زمینی فنی و تماشایی شهریار مغانلو تبدیل به گل شود.
پرسپولیس 2 – الریان صفر (دقیقه 33: احسان پهلوان): دو سرتوپ پیاپی و چشم‌نواز احسان پهلوان مقابل مدافع الریان، حرکت در عرض و شوت پشت محوطه زمینی او با دفع بی‌ثمر فهد یونس وارد دروازه شد و گل دوم پرسپولیس را به همراه داشت.
پرسپولیس 2 – الریان 1 (دقیقه 48: یوهان بولی): شوت محکم احمد عبدالمقصود از پشت محوطه جریمه را حامد لک با شیرجه بلند و واکنش خوبی دفع کرد، اما در ریباند ضربه او دفع نشد تا یوهان بولی از راه برسد و با شوت پای چپ گل اول الریان را به ثمر رساند.
پرسپولیس 3 – الریان 1 (دقیقه 68: محمدحسین کنعانی‌زادگان): کرنر امید عالیشاه از جناح راست توسط مدافعان الریان دفع شد و در پشت محوطه جریمه به مهدی ترابی رسید که در ادامه ارسال چیپ دقیق او به پشت بازیکنان قطری را کنعانی‌زادگان با ضربه سر از زیر دستان فهد یونس عبور داد و تبدیل به گل کرد.
پرسپولیس 3 – الریان 2 (دقیقه 72: یوهان بولی): اشتباه پرسپولیسی‌ها در میانه زمین با از دست دادن توپ موجب شد تا الریان حمله سریعی تدارک بدهد و پس از شوت یاسین براهیمی که به یک بازیکن الریان برخورد کرد و ریباند شد، با ضربه زمینی یوهان بولی به گل برسد.
پرسپولیس 4 – الریان 2 (دقیقه 73: عیسی آل‌کثیر): ارسال کوتاه سیامک نعمتی از سمت راست زمین را احمد عبدالمقصود به شکل ناقص دفع کرد تا توپ به عیسی آل‌کثیر برسد و با شوت محکم تماشایی به زیر طاق دروازه گل چهارم پرسپولیس را بزند.
لحظات حساس:
دقیقه 2: خطایی که پشت محوطه جریمه الریان روی احسان پهلوان اتفاق افتاده بود را شهریار مغانلو با شوت فنی پای چپ از روی دیوار دفاعی بازیکنان قطری عبور داد و به سمت کنج دروازه زد که فهد یونس توپ را دفع کرد و در ادامه خلیل‌زاده موقعیت پرسپولیس را برگشت داد.
دقیقه 3: پاس رو به جلوی خطرناک مهدی ترابی به مهاجمان پرسپولیس نرسید و راهی اوت شد.
دقیقه 10: کار تیمی چشم‌نواز بازیکنان پرسپولیس روی پاس‌های کوتاه امید عالیشاه، مهدی ترابی، پهلوان و امیری در جناح چپ زمین، در نهایت با ارسال وحید امیری و ضربه سر مغانلو همراه شد که توپ مهاجم بلندقامت شهریار به تیرک افقی دروازه الریان اصابت کرد و در ادامه توسط مدافعان این تیم دفع شد.
دقیقه 20: ارسال عالیشاه از روی کرنر سمت راست زمین به مقابل تیرک اول و ضربه سر محمد شریفی از مقابل دروازه الریان رد شد و عرض زمین را طی کرد.
دقیقه 21: نفوذ تند و تیز مهدی ترابی از جناح چپ و پاس در عرض او را فرانک کوم اجازه نداد به امید عالیشاه برسد و پس از ضربه او به توپ که به امید عالیشاه برخورد کرد، این موقعیت ثمری نداشت و به بیرون رفت.
دقیقه 25: سانتر خالد مفتاح از سمت چپ زمین با دفع ناقص فرشاد فرجی همراه شد تا توپ به علی فریدون برسد و ضربه آکروباتیک این بازیکن را حامد لک در اختیار بگیرد.
دقیقه 41: ضربه ایستگاهی الریان در کنار خط عرضی زمین را یاسین براهیمی قصد داشت مستقیم وارد دروازه پرسپولیس کند که آل‌کثیر به خوبی توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 43: شوت روی پای سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه ثمری نداشت و از بالای دروازه الریان عبور کرد.
دقیقه 45: حرکت پا به توپ مهدی ترابی و عبور او از یک مدافع الریان موقعیت خطرناکی برای پرسپولیس به وجود آورد که پاس در عرض او به هم‌تیمی‌هایش نرسید.
دقیقه 58: پاس در عرض امید عالیشاه و شوت فنی محمد شریفی با دخالت شجاع به کرنر رفت.
دقیقه 83: شده روی پای محکم عبدالعزیز حاتم از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.
دقیقه 84: حامد لک شوت پرقدرت عبدالعزیز حاتم را مهار کرد.
دقیقه 88: سانتر عبدالعزیز حاتم را حامد لک بالاتر از شجاع خلیل‌زاده به خوبی دفع کرد که در این صحنه برخورد دروازه‌بان پرسپولیس با مدافع ایرانی الریان منجر به مصدومیت هر دو بازیکن شد.

منبع: خبرگزاری آریا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.