هرمزبان:دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز شهید با اشاره به تاثیر مهم مقاومت لبنان در معادلات منطقه اعلام کرد:بدون شک آمریکا تعیین کننده نتیجه تحولات یمن و سوریه نخواهد بود.

هرمزبان:دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز شهید با اشاره به تاثیر مهم مقاومت لبنان در معادلات منطقه اعلام کرد:بدون شک آمریکا تعیین کننده نتیجه تحولات یمن و سوریه نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان خود به مناسبت روز شهید(عملیات شهادت طلبانه احمد قصیر) گفت: ما به این شهیدان غبطه می خوریم.پیروزی های به برکت خون شهیدان به دست آمد و ما مدیون آنها هستیم که جانفشانی کردند.سرزمین ما و اسیران ما از زندان ها به سبب معادله بازدارندگی و مقابله با تروریسم رقم خورد و همه اینها به برکت این خون های پاک بود.

بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه دستاوردهای مقاومت به برکت خون شهدا تحقق یافته، گفت: با وجود گذشت ۳۳ سال، عملیات استشهادی احمد قصیر در تاریخ مقاومت بی‌نظیر است.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: مهمترین دستاوردهای خون شهداء، روحيه اي است كه خون هاي ریخته شده به محور مقاومت بخشید و عزتی است که به آن هدیه داد.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه شهادت، قوی ترین سلاح مقاومت است، تصریح کرد: روحیه جهادی قوی ترین سلاحی است که در مقابله با دشمن از آن بهره می گیریم.خون این شهیدان عامل مهم و قوی برای بیداری و تقویت اراده بود موضوعی که با پند و موعظه حاصل نمی شد.

وی افزود: این روحیه، مقاومت و انتفاضه را زنده کرد و مجددا موضوع مسجد الاقصی و مقدسات را مورد توجه قرار داد.رژیم اسرائیل از طریق اقدامات امنیتی و مراقبت از گروه ها و از بین بردن شبکه های مبارز اقدام کند اما نمی تواند مانع از رویارویی افراد شود و از رسیدن سلاح سرد به دست مردان و زنان جلوگیری به عمل آورد.

دبیر کل حزب الله لبنان تشریح کرد: آنچه ما چند روز قبل در فلسطین مشاهده کردیم مایه مباهات همه است و آن اقدام دختر جوان فلسطینی بود که در کمال آرامش نظامی اسرائیلی را هدف قرار داد و می دانست که چه سرنوشتی در انتظار وی است.

وی با بیان اینکه مقاومت می تواند روحیه جهادی خود را حفظ کند، تصریح کرد: همین روحیه جهادی است که موجب شده تا سلاح به دست بگیریم و مشت خود را در مقابله با دشمنان گره بزنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: تاکنون چیزی جز صبر و شکرگزاری از سوی خانواده های شهدا مشاهده نکرده ام؛ آنها اکنون بیش از پیش برای فداکاری آماده هستند.

سید حسن نصرالله با تأکید بر اینکه حزب الله جبهه ای را که در آن قرار گرفته به درستی انتخاب کرده است، اظهار داشت: امروز، حزب الله تأثیر بسزایی در معادلات منطقه دارد.

وی با اشاره به سفر اخیر بنیامین نتانیاهو به واشنگتن و دیدار با اوباما، تصریح کرد: آنچه که از این سفر می توان دریافت، این است که آمریکا همچنان قاطعانه از اسرائیل حمایت می کند و دفاع از منافع آن را اولویت خود می داند.

دبیرکل حزب الله با اشاره به شکسته شدن محاصره فرودگاه نظامی «کویرس» در شرق حلب سوریه طی روز گذشته، تصریح کرد: شکسته شدن محاصره این فرودگاه گواه بزرگی بر مقاومت و روحیه مبارزه گری ارتش سوریه است.

سید حسن نصرالله ضمن «خوب» توصیف کردن میدانی کنونی در سوریه و یمن، اظهار داشت: بدون شک آمریکا تعیین کننده نتیجه تحولات یمن و سوریه نخواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان به تحولات داخلی لبنان نیز اشاره کرده و گفت: بسیار باعث تأسف است که به چنین شرایطی رسیدیم و افرادی از انجام مسئولیت های خود شانه خالی می کنند.

وی ادامه داد: خطرناک ترین موضوع این است که کشور و جامعه لبنان آنقدر سست است که اگر اختلاف نظری بر سَر یک مسأله به وجود آید، انسان احساس می کند که کشورش در حال فروپاشی است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: در شرایط کنونی خلأ تفسیر قانون اساسی و شرح وظایف نهادهای مختلف در کشور احساس می شود.

وی با اشاره به بحران زباله ها در لبنان گفت: تمامی طرف ها باید بدون تهمت زنی به یکدیگر، در راستای حل این بحران تلاش کنند.

سید حسن نصرالله افزود: تنها راهکار برون رفت از بحران سیاسی کنونی در لبنان، حل و فصل جامع منازعات سیاسی در کشور است.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: ما در حزب الله لبنان به مسئولیت های خود در قبال ارتش و ملت لبنان در جنوب و یا در مرزهای شرقی عمل می کنیم.
منبع: خبرگزاری مهر / شبکه المنار
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۹۵۱

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد