علی درویش‌پور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم شد

0

قشم- هرمزبان – با حکم دبیر شورایعالی مناطق آزاد، علی درویش‌پور به سمت رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از عصر دوشنبه ایرنا از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حمیدرضا مومنی در این حکم خطاب به درویش‌پور بیان کرده است: با عنایت به تفویض اختیار رییس جمهوری محترم و در اجرای ماده ۶ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی و به موجب این حکم به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  منصوب می شوید.

وی در این از حکم افزوده است: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال جاری به نام «سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» از جنابعالی انتظار می رود در راستای ارتقاء جایگاه و گسترش و تسهیل تولید در منطقه اهتمام لازم را فراهم آورید.

مومنی ادامه داد: در این راه باید با بهره مندی از ظرفیت های استراتژیک آن منطقه، به منظور رفع موانع تولید و پشتیبانی از صنایع در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، افزایش صادرات و سرمایه گذاری و همچنین انتقال فناوری های پیشرفته، ارائه خدمات و تسهیلات مناسب تلاش شود.

وی خاطرنشان کرده است:همچنین حمایت از تولید داخلی و حضور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی، از دیگر هدف‌هایی است که انتظار می‌رود با تعامل و همکاری با سایر اعضاء هیأت مدیره زمینه تحقق آن را در منطقه فراهم آورید.

درویش پور پیش از این معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بود.

کیهان عباسیان از آخرین روز اسفندماه پارسال سرپرستی سازمان منطقه آزاد قشم را بر عهده داشت.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: ایرنا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.