پرسپولیس 1 – الوحده 0؛ سه امتیاز دلچسب با سوپرمن

0

هرمزبان – پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا را با برد آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، پرسپولیس ایران و الوحده امارات در اولین هفته رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 1 بر 0 پرسپولیس به پایان رسید. سیدجلال حسینی در دقیقه 40 تک گل پرسپولیس را به ثمر رساند.
ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری، شهریار مغانلو(از دقیقه 76 کمال کامیابی نیا)، سیامک نعمتی، امید عالیشاه(از دقیقه 70 آل کثیر) و مهدی ترابی(از دقیقه 90 علی شجاعی)
ترکیب الوحده: راشد علی، لوکاس پیمنتا، خلیل ابراهیم، تیم ماتاوز، خمیس اسماعیل(از دقیقه 64 اسماعیل مطر)، عبدالله الکربی، لی می یونگ‌جو، احمد رشید، فارس جمعه، عبدالله حامد و عمر خربین    
شرح گل: پرسپولیس یک – الوحده صفر (دقیقه 41: سید جلال حسینی): امید عالیشاه در سمت راست زمین به مهدی ترابی پاس داد که یک- دو این بازیکن با احسان پهلوان، حرکت در عرض او و پاس رو به عقب این ستاره سرخ‌پوشان را سید جلال حسینی با شوت زمینی تبدیل به گل کرد.  
سید جلال حسینی نه فقط در لیگ برتر، در لیگ قهرمانان آسیا هم برای پرسپولیس خوش می‌درخشد؛ او امشب در تقابل با مهاجمان الوحده سخت تلاش کرد و با دوندگی و قدرت سرزنی و قطع توپ، اجازه نداد آنها موفق شوند و سه ضربه در چارچوب حامد لک بزنند. کاپیتان پرسپولیس با گلی هم که متفاوت از همیشه و با شوت از پشت محوطه جریمه به ثمر رساند، سه امتیاز تیمش در آسیا را رقم زد و بهترین بازیکن زمین شد.
پرسپولیس یک بازی آسیایی دیگر را بدون دریافت گل در جریان مسابقه پشت سر گذاشت و موفق شد در دیدار افتتاحیه مرحله گروهی فصل 2021 لیگ قهرمانان به برتری برسد و دوباره به مدعیان نشان دهد که مثل گذشته یک تیم پُرقدرت با ایجاد حملات زیاد و زهردار در خط هجومی و منسجم در کار دفاعی است. سید جلال حسینی هم مثل دو سال قبل که برابر تیمِ تحت هدایت تن کاته گلزنی کرد و به او نشان داد «سوپر من» است، امشب هم شکست تیم او را رقم زد.
لحظات حساس:
دقیقه 2: شوت احسان پهلوان در داخل محوطه جریمه به مدافع الوحده برخورد کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه 3: احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد
دقیقه 8: حرکت دیدنی مهدی ترابی با عبور از دو مدافع الوحده در سمت چپ زمین و پاس در عرض او پس از دفع ناقص بازیکنان حریف روی سر شهریار مغانلو فرود آمد که ضربه سر او پس از دفع توپ راشد علی به تیرک افقی دروازه اصابت کرد و دفع شد.
دقیقه 10: شروع مجدد حامد لک را شهریار مغانلو با ضربه سر زد که در ادامه دفع ناقص مدافعان الوحده موجب شد تا توپ دوباره به مغانلو برسد و شوت روی پای این بازیکن را راشد علی مهار کند.
دقیقه 21: سرتوپ عمر خربین و شوت زمینی پشت محوطه این ستاره سوری را حامد لک جمع کرد.
دقیقه 22: ارسال کوتاه فارس جمعه از سمت راست زمین و شوت سرضرب و خطرناک ماتاوز با کمترین اختلاف از کنار دروازه پرسپولیس رد شد.
دقیقه 31: شوت زمینی عمر خربین از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.
دقیقه 36: فرصت عالی گلزنی برای پرسپولیس روی ارسال مهدی ترابی شکل گرفت که ضربه سر محمدحسین کنعانی‌زادگان در مقابل دروازه خالی الوحده به بیرون رفت.
دقیقه 41: ارسال مهدی ترابی از روی کرنر و ضربه سر شهریار مغانلو را مدافع الوحده از روی خط دروازه بیرون کشید و اجازه نداد پرسپولیس به گل اول برسد.
دقیقه 2+45: شوت پشت محوطه ماتاوز را مدافع پرسپولیس با پرتاب خود مقابل توپ دفع کرد.
دقیقه 47: شیرجه زمینی و واکنش حامد لک موجب شد تا شوت عمر خربین تبدیل به کرنر شود.
دقیقه 79: پاس رو به عقب مهدی ترابی از روی ضربه آزاد سمت چپ زمین و شوت سیامک نعمتی پس از برخورد به مدافع الوحده به کرنر رفت.
دقیقه 79: سانتر زمینی و تند و تیز ترابی از جناح راست را مدافع الوحده به کرنر زد.

منبع: خبرگزاری آریا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.