۶۶ خانوار زمین حسن بشاگرد از آب پایدار بهره مند شدند

0

هرمزبان – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از بهره مندی ۶۶ خانوار روستای زمین حسن شهرستان بشاگرد از آب پایدار خبر داد.

امین قصمی عصر یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: بسیاری از منابع زیرزمینی و چشمه های شهرستان بشاگرد بدلیل خشکسالی سال زراعی( ۱۴۰۰-۱۳۹۹) کم آب یا خشک شده‌اند که این شرکت را ناگزیر به اجرای طرح‌های جایگزین کرده است.
به گفته وی، در اجرای سیاست بهره مندی روستاییان از آب پایدار، آبرسانی به روستای زمین حسن بشاگرد نیز به سرعت در دستورکار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان در تشریح وضعیت آب روستای زمین حسن اظهارداشت: آب این روستای ۲۸۰ نفره تا پیش از این از محل چشمه نزدیک روستا تامین می‌شد که به دلیل کاهش شدید حجم آب چشمه، مردم روستا با کمبود آب مواجه شدند.
قصمی ادامه داد: در این راستا طرح آبرسانی از محل چاه جدید در دستورکار قرار گرفت که با تکمیل آن مردم این روستا از آب پایدار بهره مند شدند.
وی گفت: شرکت آب و فاضلاب برای اجرای این پروژه اقدام به حفر و تجهیز یک حلقه چاه، احداث شبکه برق و ایجاد پست هوایی، احداث یکهزار و ۳۰۰ متر لوله گذاری شبکه داخلی و یکهزار  متر لوله گذاری خط انتقال کرده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ادامه داد: یک باب مخزن چهل مترمکعبی در این روستا توسط سپاه احداث شده است که با اجرای این پروژه آب مشترکان زمین حسن بشاگرد به پایداری لازم برسد. 

منبع: ایرنا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.