تور اروپایی برای یافتن بهترین مشتری؛ اسپانیا یا انگلیس، مقصد بعدی هالند

0

هرمزبان – تمام باشگاه های بزرگ اروپایی در صف خرید غول جوان و بی رحم نروژی قرار دارند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، در ابتدا قرار بود ارلینگ هالند تا سال 2022 در دورتموند ماندگار شده و در آن مقطع بند آزادسازی 75 میلیون یورویی این بازیکن فعال شود. اما خود مینو رایولا نیز اعتراف کرد رشد این بازیکن فراتر از حد انتظار بوده و حالا احتمال جدایی این ستاره نروژی در تابستان پیش رو افزایش یافته است.
اگرچه خود باشگاه دورتموند علاقه ای به فروش ارلینگ هالند در این مقطع ندارد، اما آنها به خوبی می دانند عدم حضور در بین چهار تیم اول جدول بوندسلیگا و ناتوانی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان شرایط برای حفظ این بازیکن را بسیار دشوار می سازد. در سال های اخیر سیاست باشگاه دورتموند جذب بازیکنان جوان، فراهم کردن شرایط پیشرفت آنها و فروش با بالاترین قیمت ممکن بوده است. فصل آینده زیر نظر یک سرمربی جدید مانند مارکو روزه، شاید بهترین فرصت برای آنها برای پایان دادن به سلطه بایرن مونیخ باشد.
مصاحبه دیروز پپ گواردیولا حرکتی جدید در قمار انتقال ارلینگ هالند بوده است. پپ گواردیولا دیروز در اظهارنظری غیرمنتظره مدعی شد باشگاه منچسترسیتی احتمالا در بین تیم های خواهان خرید ارلینگ هالند در تابسان پیش رو جایی ندارد. هفته گذشته بود که باشگاه منچسترسیتی رسما اعلام کرد سرخیو آگوئرو، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه در تابستان امسال از این تیم جدا شده و قرارداد او تمدید نخواهد شد.
پپ گواردیولا دیروز در نشست خبری پیش از دیدار مقابل لسترسیتی در این خصوص گفت: “سرخیو آگوئرو در گذشته و حال اهمیت فراوانی برای منچسترسیتی داشته و این تصمیم برای ما آسان نبود است. معدود بازیکنانی می توانند جانشین سرخیو آگوئرو شوند. شاید بازیکنی از نظر کارنامه بتواند ارقامی شبیه آگوئرو ثبت کند، اما او اهمیت زیادی در تاریخ باشگاه منچسترسیتی دارد.”
دوران درخشان سرخیو آگوئرو به عنوان بهترین گلزن تاریخ منچسترسیتی در این باشگاه تمام شد و حالا همه به دنبال جایگزین او هستند. اما پپ گواردیولا در ادامه مدعی شد شرایط اقتصادی تمام تیم های بزرگ اروپایی بهم ریخته و در حال حاضر منچسترسیتی قادر به جذب ارقام سنگین برای خرید بازیکن جایگزین برای سرخیو آگوئرو نخواهد بود. در واقع به نظر می رسد گواردیولا در مورد عدم توانایی این باشگاه برای خرید ارلینگ هالند صحبت کرده است.
در روزهای اخیر شایعات در مورد آینده ستاره نروژی اوج گرفته است. اخبار حاکی از مذاکرات مینو رایولا، مدیر برنامه جنجالی این بازیکن با باشگاه هایی مانند بارسلونا و رئال مادرید و حتی توافق با آنها بوده است. اما بر کسی پوشیده نیست که منچسترسیتی و پپ گواردیولا نیز همیشه علاقمند به جذب این بازیکن بوده اند و البته ادعای اخیر سرمربی اسپانیایی در این خصوص عجیب و غیرقابل باور است. در واقع نمی توان باور کرد منچسترسیتی با این پشتوانه بزرگ مالی توانایی خرید ارلینگ هالند را نداشته باشد. پس می توان به این نتیجه رسید که این باشگاه متمول در حال حاضر علاقه ای به پرداخت رقم هنگفت 150 میلیون یورو برای جذب ارلینگ هالند ندارد.
پس گواردیولا و مدیران باشگاه منچسترسیتی می دانند که تا قبل از دیدارهای هفته آتی در لیگ قهرمانان هیچ اتفاقی در مورد اینده ارلینگ هالند رخ نمی دهد. همچنین آنها به خوبی می دانند هر چقدر روند انتقال هالند بیشتر طول بکشد به سود دورتموند و مینو رایولا خواهد بود. پس مصاحبه اخیر پپ گواردیولا تنها یک بلوف در مورد ارلینگ هالند بوده و ساده انگارانه است نام منچسترسیتی را از لیست خریداران این بازیکن خط بزنیم.
روز گذشته تصاویری از حضور نمایندگان ارلینگ هالند، مهاجم 20 ساله و نروژی باشگاه دورتموند در بارسلونا منتشر شد و آن ها اکنون به مادرید سفر کرده اند. به نقل از فابریتزیو رومانو، مینو رایولا و آلفی هالند، پدر ارلینگ هالند پس از دیدار با خوان لاپورتا، اکنون در شهر مادرید حضور دارند تا با سران رئال مادرید نیز بر سر انتقال ارلینگ هالند مذاکره کنند. برنامه رایولا این است که با 5 باشگاه برتری که به موکل او علاقه دارند، دیدار کند و در رابطه با پروژه ها و پیشنهادات آن ها صحبت کنند. سران دورتموند نیز همچنان خواستار فروش هالند با مبلغی کمتر از 150 میلیون یورو نیستند.

منبع: خبرگزاری آریا

hormozban هرمزبان ivlcfhk اخقئخظذشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.