هرمزبان: دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت : تمامی فعالیت های عمرانی و طرح های هندورابی بر اساس مطالعات زیست محیطی طراحی و عملیاتی شده است .

هرمزبان: دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گفت : تمامی فعالیت های عمرانی و طرح های هندورابی بر اساس مطالعات زیست محیطی طراحی و عملیاتی شده است .

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، اکبرترکان ،علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مسئولان محلی و معاونان و مدیران سازمان امروز دوشنبه از روند اجرای فعالیت های عمرانی در جزیره هندورابی بازدید کردند.
در این بازدید ترکان اظهار داشت : این فعالیت ها با نظارت و همکاری سازمان حفاظت از محیط زیست اجرایی شده است.

* مونسان : پس از هندورابی، طرح جامع جزایر فارور در دستور کار قرار دارد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در جریان این بازدید از توسعه جزایر فارور پس از هندورابی خبرداد.
علی اصغر مونسان تاکید کرد : توسعه جزیره هندورابی بر اساس طرح جامع خواهد بود و تدوین طرح جامع جزایر فارور کوچک و بزرگ نیز پس از جزیره هندورابی در دست بررسی و اقدام است.
مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در سفر به جزیره هندورابی از روند ساخت اسکله بندری، باند فرودگاه، هتل هندورابی و دیگر پروژه های عمرانی این جزیره بازدید کرد.
جزیره هندورابی با بیش از ۲۲ کیلومتر مربع در حد فاصل بین دو جزیره کیش و لاوان و در ۲۸ کیلومتری کیش قرار دارد و فعالیت اقتصادی بیشتر اهالی آن، صید و غواصی است.
جزیره فارور در مهمترین مسیر خطوط کشتیرانی خلیج فارس از توابع شهرستان ابوموسی از استان هرمزگان واقع شده و به لحاظ تشکیلاتی زیر مجموعه منطقه آزاد کیش است.
مساحت این جزیره حدود ۲۶/۶ کیلومتر مربع و به شکل بیضی به طول حدود هفت و نیم کیلومتر و عرض چهار و نیم کیلومتر است.
جزیره فارورکوچک یا فارورگان نیز از جزیره های ایران در خلیج فارس است و در شمال غربی ابوموسی واقع شده و مساحت آن یک و نیم کیلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دریا ۳۶ متر است.
منبع: ایرنا
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۹۳۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد