هرمزبان:مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت:۱۹رزمایش در قالب طرح های پدافند غیرعامل ظرف یک سال گذشته برای حفظ آمادگی و افزایش توان دراین پالایشگاه اجرا شد.

هرمزبان:مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت:۱۹رزمایش در قالب طرح های پدافند غیرعامل ظرف یک سال گذشته برای حفظ آمادگی و افزایش توان دراین پالایشگاه اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، هاشم نامورسه شنبه افزود:امسال برای نخستین بار رزمایش مشترک شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت در هرمزگان با محور پالایشگاه بندرعباس با هدف مقابله با خرابکاری و افزایش توان مقابله و شناخت پیامدهای ناشی از تهدیدها برگزار شد.
وی ادامه داد: برای افزایش توان در مواقع اضطرار برای نخستین بار در سطح شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، پس از آموزش کارکنان هر یک از واحدهای عملیاتی شرکت پالایش نفت بندرعباس گروه های واکنش سریع در آن واحدها تشکیل شد تا در مواقع بحران وارد عمل شوند.
نامور به امضای تفاهمنامه مشترک همکاری با شرکت های نفتی و صنعت های غرب بندرعباس برای آمادگی در شرایط اضطراری و بحران، نصب دکل و راه اندازی سامانه ارتباطی ستاد مدیریت بحران استان، تامین نیروی انسانی و کارشناسان پدافند غیرعامل، برگزاری ۳۷ نشست تخصصی با دستگاه های اجرایی و صاحبان صنعت و ستاد پدافند غیرعامل استان به منظور هماهنگی بیشتر و بروزرسانی و تدوین دستورالعمل های پدافندی درحوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس تصریح کرد: در حوزه فضای سایبری نیز به منظور افزایش توان مقابله و افزایش امنیت فضای مجازی اقدام دفاعی مناسبی انجام شده است که در این زمینه می توان به ایجاد و استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و همچنین طرح افزایش ضریب امنیتی مرکز کنترل عملیات شبکه متناسب با استانداردهای تعیین شده اشاره کرد.
به گفته او، ساخت و بهره برداری از سه مخزن تازه نفت خام هر یک با ظرفیت ۵۰۰ هزار بشکه، آماده سازی خط ۲۰ اینچی و ایجاد ارتباط لازم با خطوط انتقال و صادرات نفت و سایر فرآورده ها در شرایط اضطرار، مقاوم سازی واحد آب، برق و بخار پالایشگاه، طرح ضد حریق کردن سازه ها و آمادگی برای مهار آلودگی دریا در صورت نشت مواد نفتی، تقویت زیرساخت های حراستی و امکان استفاده از برق و واحد آبگیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس در شرایط اضطرار از طرح های مرتبط با اصول و اهداف پدافند غیرعامل در پالایشگاه بندرعباس است.
شرکت پالایش نفت بندرعباس با ظرفیت پالایش روزانه ۳۵۰ هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی، سومین پالایشگاه نفت کشور به لحاظ ظرفیت پالایشی پس از آبادان و اصفهان است.

منبع: ایرنا
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۹۲۳

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد