هرمزبان:تیم فوتسال آذرخش بندرعباس به دلیل وجود مشکلات مالی و عدم حمایت از این تیم احتمال دارد از لیگ برتر فوتسال کشور کناره گیری کند.

هرمزبان:تیم فوتسال آذرخش بندرعباس به دلیل وجود مشکلات مالی و عدم حمایت از این تیم احتمال دارد از لیگ برتر فوتسال کشور کناره گیری کند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، ۱۵ اسفندماه سال ۹۳ بود که تیم فوتسال آذرخش جشن صعود به لیگ برتر گرفت و تمامی ورزش دوستان از اینکه این تیم با بازیکنان و کادرفنی کاملأ بومی توانسته برگ زرین دیگری در ورزش استان رقم بزند به خود بالیدن اما در همان روز استرس و دلهره بر هواداران رخنه کرد که آیا این تیم خصوص توانایی مالی حضور در مسابقات لیگ برتر را دارد یا خیر و آیا مسئولان استان به ویژه شخص استاندار برای حمایت مالی از این تیم که شاید به نوعی نماد اعتماد به بومی در استان است ورود می کنند و امروز بیش از هفت ماه از آن روز می گذرد و این تیم در چنان گردابی از مشکلات فرو رفته که شاید حل کردن آن از عهده کمتر کسی در جامعه ورزش برآید.

تیم فوتسال آذرخش فعالیت خود را از لیگ های پایه استان آغاز کرده و در مدت دو سال لیگ برتری شد اما ورود این تیم به جمع بهترین های فوتسال ایران به دلیل کم حرفی و دوری از جدال مسئولان و کادر فنی با حواشی مسکوت زیادی همراه بود تا پیش بینی های مدیرعامل این تیم در روز نخست حضورش در قرعه کشی بازیها در مورد حمایت مسئولان استان، در حد حرف بماند و عملی نشود.

ادامه وضعیت نامساعد و مشکلات مالی باعث فشار مضاعف به روزپیکر سرمربی تیم بود تا وی در هفته پایانی استعفای خود را اعلام کند اما تعطیلات نیم فصل هم تا کنون گره ای از مشکلات تیم باز نکرده و نتایج تمام جلسات باعث پیشروی تیم نشده است.

البته سفر بازیکنی به بندرعباس که در ابتدای فصل در لیست مورد نظر کادرفنی قرارداشت و مشکلات مانع از همکاری بازیکن مذکور و تیم بود، نوید خبرهای خوشی بود اما بازهم سکوت باشگاه باعث ابهام شد.

شنیدیم که مسئولان تیم تلاش های فراوانی برای بازگرداندن روزپیکر به تیم کرده اند اما وی به هیچ عنوان از شرط وصول مطالبات چشم پوشی نکرده و با توجه به زمان محدود اعلام کرده در صورتی که امروز تکلیف تیم مشخص نشود باز نخواهد گشت.

اکنون تیم فوتسال آذرخش در پایان نیم فصل نخست با انجام ۱۳ بازی و کسب ۱۴ امتیاز در جدول ۱۴ تیمی در رتبه یازدهم قرار دارد و شاید در نگاهی کارشناسانه و با وجود تمامی مشکلات و حضور در فصل نخست نتیجه مناسبی باشد اما آیا این نتیجه در نیم فصل دوم می تواند تداوم داشته باشد، سوالی که جواب آن را در گفت و گو با عوامل باشگاه جویا می شویم، تیم فوتسالی که اکنون سرمربی اش استعفا کرده و تا حل شدن مشکلات مالی حاضر به بازگشت به تمرینات نیست!

تا چه زمان بی اعتنایی را تحمل کنم

پس از برگزاری آخرین دیدار تیم فوتسال آذرخش در نیم فصل اول لیگ برتر و شکست ۸ بر ۳ برابر دبیری تبریز ، عباس روزپیکر به عنوان سرمربی تیم از سمت خود استعفا داد.

مشکلات ریز و درشت تیم آذرخش و بی توجهی مدیران این باشگاه بالاخره کار خود را کرد و روزپیکر مجبور شد استعفا دهد. مربی آرام و جوان فوتسال کشور پس از پشت سرگذاشتن مشکلات فراوان و به پایان رساندن نیم فصل ، با توجه به عملی نشدن قول های مسئولین باشگاه و بی اعتنایی آنها ترجیح داد از سمت خود استعفا دهد.

سرمربی آذرخش در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت:  پس از گذراندن یک مقطع دشوار در اوایل فصل که بدون برگزاری بازی تدارکاتی مناسب و عدم جذب بازیکنان مورد نظر که منجربه متحمل شدن دو باخت در ابتدای فصل شد، علت آن تنها وجود استرس ناشی از قرار نداشتن در شرایط مسابقه بود ، ضمن اینکه مطالبات اعضای تیم نیز پرداخت نشد. ما انتظار داریم که مسئولین باشگاه حداقل کاری کنند تا شرایط اول فصل تکرار نشود.

وی ادامه داد: از اواسط نیم فصل در اکثر دیدارها در نیمه اول نتایج بسیار خوبی کسب کرده ایم اما در بازی هایی که باخته ایم، نتیجه را در نیمه دوم واگذار کرده ایم که این موضوع بدلیل مصدومیت شش بازیکن اصلی مان در طول مسابقات بوده و چون در ابتدای فصل در جذب بازیکنان ضعیف عمل کردیم نتایج آن اینجا خود را نشان می دهد.

روز پیکر خاطرنشان کرد: ۹ بازیکن یکدست داریم و شما تصور کنید ۴ بازیکن شما مصدوم باشند و بقیه بازیکنان نیز  سن و سال کمی دارند و تجربه لازم  برای رقابت با تیم های لیگ برتر و کسب نتیجه لازم را ندارند.

وی بیان کرد: به مسئولین باشگاه بارها اعلام کرده ایم لااقل درصدی از مطالبات اعضا تیم را پرداخت کنید که تا الان هیچ پرداختی نداشته ایم. اعلام کرده ایم که با توجه به فرصت اندک اقدام به جذب دو بازیکن خوب شود و برای قرار داشتن در شرایط مسابقه با توجه به تعطیلی ۲۳ روزه لیگ چند بازی با تیم های لیگ یکی در نظر بگیرند که متاسفانه تا این لحظه کوچکترین توجهی به حرف های ما نشده است و کار آنها شده پشت گوش انداختن مشکلات و حرف های ما.

سرمربی آذرخش اضافه کرد: مردم عزیز هرمزگان از تیم بازی زیبا و نتیجه می خواهند و کاری به حواشی ندارند . من دیگر نمی خواهم بیشتر از این با احساسات مردم بازی بشود و از بی اعتنایی مسئولین باشگاه خسته شده ام ، زیرا آنها حاضر نیستند حتی حرف بازیکنان را بشنوند و به هیچ کدام از قول ها عمل نکرده اند.

روزپیکر با بیان اینکه با وجود قول و قرارهای متعدد مدیریت باشگاه فوتسال  آذرخش بندرعباس به کادر فنی و بازیکنان این تمام ، مشکلات این تیم کماکان پا برجاست و به هیچ کدام از آنها عمل نشده است، تصریح کرد: هفته گذشته مدیریت باشگاه جلسه ای را با اعضای تیم برگزار کرد تا به مشکلات رسیدگی شود و نیاز های باشگاه از نظر مسائل مالی ، کمبود بازیکن و بازی تدارکاتی مورد بررسی قرار بگیرد . این جلسه نیز مانند جلسات و دیدارهای پیشین بود و ما ایرادات و کمبودها را بازگو کردیم اما باز هم امروز و فردا و پشت گوش انداختن مشکلات و بی اعتنایی های ملال آور گذشته روبرو بودیم. در این جلسه بازیکنان تیم به دریافت چک مدت دار نیز راضی شدند و مسئولین قول پرداخت چک در تاریخ ۲۰ و ۲۵ مهر ماه دادند اما هیچ چک و ضمانتی در کار نبود و ما بازی خوردیم.

وی ادامه داد: کل بودجه سالیانه تیم آذرخش ۸۰۰ میلیون تومان است که از این مقدار ۳۶۰ میلیون تومان از بیرون به باشگاه کمک شده که البته بصورت نقدی نبوده و ارگان هایی مانند شهرداری بندرعباس هزینه های بلیط هواپیما ، ورودی مسابقات ، تبلیغات و اسکان را متقبل شدند که همینجا از این عزیزان تشکر می کنم.

سرمربی آذرخش بیان کرد: فعالیت باشگاه نباید روی مسائلی که در راستای فعالیت او نیست متمرکز باشد، متاسفانه فقط چسبیده ایم به کمک دیگران در حالیکه از طریق بلیط فروشی مسابقات، تبلیغات دور زمین، تبلیغ روی پیراهن و … می توان کسب درآمد کرد .

روزپیکر خاطر نشان کرد:  همه ی تیم های لیگ برتری انواع اردوهای آماده سازی را برگزار کزده اند و بازیکنان مورد نیاز خود را جذب کرده و بازی تدارکاتی مناسب در نظر گرفته اند اما تیم ما فقط دو جلسه بدنسازی داشته و هیچ تمرینی نکرده ایم و این در حالی است که چند روز دیگر از هفته اول دور برگشت لیگ برتر، میهمان تیم شرکت حفاری اهواز هستیم .

سرمربی جوان آذرخش در پایان گفت: باز هم می گویم مدیران باشگاه متاسفانه فقط لجبازی می کنند و به فکر پیشرفت  و رشد بیشتر در ورزش نیستند و ما نیز از این حوزه به شدت ضربه می خوریم.

حمایت نکنند کنار می کشیم

سرپرست تیم فوتسال آذرخش هرمزگان گفت: به امید رسیدن روزهای خوب برتری شدیم اما هنوز هم آش همان است و کاسه همان.

موسی زاهدی در گفت و گو با ایسنا افزود: تمام اعضای فعال در مجموعه تلاش کردیم تا در طول مدت دو سال به لیگ برتر فوتسال برسیم به این امید که همراه با تلاش ما امکانات و شرایط نیز بهتر شود اما در این نیم فصل متوجه شدیم هیچ کس قدردان زحماتمان نیست، ۱۳ هفته را پشت سر گذاشتیم دریغ از اینکه مسئولی پس از برد برای گفتن خسته نباشید و بعد از باخت برای دلداری یا حتی توبیخ به رختکن تیم بیاید. همانطور که غریبانه در لیگ های پایه فعالیت کردیم این جا هم غریب تر شدیم و هیچ چیز تغییر نکرد.

وی ادامه داد: حالا هم در بلاتکلیفی و بی خبری کامل انتظار می کشبم تا نتیجه جلسه مسئولان استانداری با صنایع غرب استان را به باشگاه اعلام کنند تا بدانیم چه تصمیمی باید اتخاذ شود در پاسخ سوال همه تنها باید یک جمله را تکرار کنم” ما هم در بی خبری منتظر وعده مسئولان و اعلام نظرشان هستیم” در صورتیکه مسئولان تیم لیگ برتری فوتسال را ببینند و حمایت کنند که در همین فرصت کم و با راضی کردن روز پیکر به بازگشت، تمرینات را آغاز می کنبم در غیر این صورت در هفته نخست به مصاف اهواز نخواهیم رفت و به احتمال فراوان از لیگ کناره گیری می کنیم.

زاهدی در خصوص بازگشت روز پیکر اضافه کرد: بارها به درب منزل روزپیکر رفتم تا رضایتش برای بازگشت به تیم را جلب کنم اما همچنان بر تصمیم خود پافشاری می کند که تا وصول مطالبات به تیم برنمی گردد البته من دلیل این رفتار را لجبازی نمی دانم، وی برای این تیم زحمات زیادی کشیده اگر با رسیدن به هدف به ارزوهایمان میرسیدیم تمایل براب فعالیت بالا میرفت اما با این وضعیت هیچ کس رغبت بازگشت به تیم را ندارد، این مربی حسن نیت خود را به همه ما ثابت کرده و بی حاشیه در مقابل تمام مشکلات ایستاده اما هر سخصی ظرفیتی دارد.

زاهدی بیان کرد: تا سال گذشته در مقابل اشاره دیگران به وضعیت بد مالی تیم می گفتیم با صعود به لیگ برتر روزهای خوشی در پیش است اما حالا همین سوال از سوی خانواده برای ما سکوت و شرمندگی در پیش دارد که به واقع ما برای چه جیزی زحمت کشیدیم.

سرپرست اذرخش بندر عباس گفت: بحث آمدن یک بازیکن به بندرعباس برای عقد قرارداد صحیح است، وی یکی از چهار گزینه مدنظر کادرفنی برای حضور در لیست بود اما از آنجا که ما همیشه بی پول و دست خالی به میدان می رویم قادر به جذب این بازیکن نشدیم، حالا هم با این شرایط تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و خودمان بلاتکلیفیم اما بازیکن موردنظر به دلیل صحبت های جدی در نیم فصل اول برای مذاکره آمده بود.
منبع: خبرآنلاین
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۸۹۰

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد