هرمزبان:مردم جزیره قشم در عاشورای حسینی به یاد شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش، به سوگ نشستند.

هرمزبان:مردم جزیره قشم در عاشورای حسینی به یاد شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش، به سوگ نشستند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،هیات های عزاداری محله های قشم از صبح امروز در قالب دسته های سینه زنی و زنجیر زنی از مسجدها، تکیه ها و حسینه های شهر به سمت مصلی امام علی(ع) به حرکت درآمدند.

برگزاری آئین های عزاداری سنتی، تعزیه خوانی خیابانی، سینه زنی و زنجیر زنی بخش هایی از مراسم امروز بود که در نهایت با برگزاری نماز ظهر عاشورا در صفوف بهم پیوسته عزاداران به اوج خود رسید.

حضور کودکان و نوجوانان با لباس های سفید و پیشانی بندهای یاحسین(ع)، یا زهرا(س) و یا ابوالفضل(ع) از جلوه های ویژه آئین های عزاداری ظهر عاشورا در جزیره قشم بود.

به گزارش ایرنا، برای آئین های عزاداری عاشورای امسال ۷۲ هیات مذهبی در قشم ساماندهی شدند و ۴۸۰ مداح در کانون های مداحی شهرستان میزبان عزاداران ابا عبدالله الحسین(ع) شدند.

اعزام ۱۶۰ مبلغ مذهبی به مساجد و حسینه های شهرستان قشم با هدف جلب مشارکت حداکثری مردم برای برگزاری آئین های عزاداری از دیگر ویژگی های ایام محرم امسال بود.
منبع: ایرنا

کد خبر: ۳۹۴۸۸۶

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد