هرمزبان:همزمان با ششمین روز از ماه محرم؛ سوگواره ‘احلی من العسل’ در مدارس شهرستان رودان برگزار شد و دانش آموزان با به راه انداختن دسته های عزاداری؛ بر سر و سینه زنان در رثای حضرت قاسم ابن الحسن (ع)؛ نوجوان دشت نینوا اشک ماتم ریختند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، دانش آموزان رودانی با به اهتزاز در آوردن بیرق عزای نوجوان دشت نینوا در ششمین روز از ماه محرم الحرام؛ این مصیبت بزرگ و جانکاه را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) تسلیت گفتند و با گسترانیدن فرش عزای سلاله پاک پیامبر رحمت و مهربانی؛ از راه دور و از پس فرسنگ ها فاصله؛ عشق و ارادت خود به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را ابراز کردند.
رودان ولایی امروز رستاخیز دیگری از عاشورائیان را در برابر چشمان خود به نظاره نشست؛ امروز بار دیگر فریاد لبیک یا حسین (ع) از حنجره عطشان عاشقان حسینی تا عرش الهی روئیدن گرفت و بار دیگر قلب ها و جان ها در نوای خوش یا حسین (ع) شور و طراوتی دوباره یافتند.
سوگواری بر حسین (ع) مشق عاشقانه و عارفانه هم سفر شدن با کاروان عاشوراست، مایه سر زندگی و تلطیف روح، جان و صفای دل است برای شناخت ژرفای حماسه عظیم سرخ حسین (ع)؛ تقلا و تکاپویی است برای حسینی شدن، کربلایی زیستن و عاشورایی مردن.
آیین محوری سوگواره ‘احلی من العسل’ با حضور دانش آموزان، دبیران و پرسنل آموزشگاه های البرز، علامه امینی، دارالفنون، شهید بهشتی و هنرستان حضرت جواد الائمه (ع) صبح روز سه شنبه بیست و هشتم مهرماه مصادف با ششم محرم الحرام در مسجد حضرت اباالفضل (ع) شهر رودان برگزار شد.

دانش آموزان رودان در رثای حضرت قاسم ابن الحسن (ع)؛ نوجوان دشت نینوا؛ عزاداری کردند

دانش آموزان رودان در رثای حضرت قاسم ابن الحسن (ع)؛ نوجوان دشت نینوا؛ عزاداری کردند

دانش آموزان رودان در رثای حضرت قاسم ابن الحسن (ع)؛ نوجوان دشت نینوا؛ عزاداری کردند

منبع: ایرنا
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۸۷۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد