هرمزبان:امام جمعه قشم با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام، گفت: همانگونه که معظم له فرمودند اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای افرادی امانتدار، شجاع و متدین هستند و همه مسوولان با وحدت ملی به دنبال دستیابی به یک توافق خوب و منصفانه دراین مذاکرات هستند.

هرمزبان:امام جمعه قشم با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام، گفت: همانگونه که معظم له فرمودند اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای افرادی امانتدار، شجاع و متدین هستند و همه مسوولان با وحدت ملی به دنبال دستیابی به یک توافق خوب و منصفانه دراین مذاکرات هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم افزود: منویات رهبر معظم انقلاب در این دیدار بسیار شفاف، صریح و راهگشا بود و باید همه مسوولان در چارچوب های تعریف شده ایشان حرکت کنند.


وی ادامه داد: رهنمودهای ارزشمند و روشنگرانه معظم له مشخص کرد که ایشان همانگونه که در دیدارهای عمومی خطوط، اهداف و آرمان های نظام را ترسیم می کنند، در دیدارهای خصوصی نیز بر این موارد تاکید دارند.


حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند که از هیچ یک از خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته ای عقب نخواهیم نشست، گفت: برخلاف تصور عده ای از افراد و گروه ها، خطوط قرمز تبیین شده از طرف معظم له نه تنها مانعی بر سر راه رسیدن به یک توافق خوب و منصفانه نیست، بلکه ضرورت دستیابی به این مهم به شمار می رود.


امام جمعه قشم تاکید کرد: به طور قطع این خطوط قرمز که رهبری در هفت بند آنها را به خوبی تبیین کرده اند، عاملی مهم و یاری دهنده برای دستیابی به یک توافق خوب و عزتمندانه است.


حجت الاسلام جوکار اضافه کرد: اگر این خطوط رعایت نشود در نهایت در مذاکرات پیش رو ضرر خواهیم کرد و به همین دلیل باید این اصول و خطوط تعریف شده به خوبی رعایت شوند.


وی با اشاره به حمایت صریح رهبر معظم انقلاب از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نیز گفت: اعضای این گروه انسان هایی انقلابی و متدین هستند و با غیرت و شجاعت از خواست های ملت ایران و نظام دفاع می کنند.


حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه در جریان مذاکرات، ملت ایران به جهانیان ثابت کرد که به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نیست، گفت: این موضوع دستاورد و نتیجه ای مهم برای کشور به شمار می رود و همه جهانیان می دانند که ایران به دنبال استفاده سالم، شرعی، قانونی و صلح آمیز از دانش هسته ای است و از حقوق خود نخواهد گذشت.


وی با بیان اینکه نتیجه مذاکرات هرچه باشد به نفع کشور خواهد بود، افزود: دستیابی به یک توافق خوب خواسته همه مسوولان کشور است و اگر این موضوع نیز محقق نشود ملت ایران همچون دهه های پس از انقلاب، اهداف و آرمان های نظام را پیش خواهند برد.


امام جمعه قشم گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، راه حل مشکلات کشور در تقویت اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت ها و نیروهای درونی نظام است و باید در کنار توجه به مذاکرات هسته ای، به این مقوله نیز توجه ویژه داشت.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته قوه قضاییه، از عملکرد این قوه در برخورد با مفاسد اقتصادی تقدیر کرد و افزود: قوه قضاییه با برخوردهای قانونی خود در این زمینه نشان داد که وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیست.


حجت الاسلام جوکار اضافه کرد: مردم انتظار دارند که قوه قضاییه علاوه بر مفاسد اقتصادی با مفاسد اجتماعی و اخلاقی نیز برخوردی قاطع داشته باشد.


وی با بیان اینکه متاسفانه مواد مخدر به یکی از معضلات و مشکلات اصلی جامعه تبدیل شده است، تاکید کرد: انتظار داریم که قوه قضاییه زمان رسیدگی به پرونده های این حوزه را کاهش داده و با اجرای کامل احکام اسلام همچون قصاص، حدود و دیات، مانع از گسترش این پدیده شوم در جامعه شود.


امام جمعه قشم همچنین با اشاره به مشکلات ناشی از زمین خواری در جزیره قشم گفت: متولیان امر باید در این عرصه علاوه بر مقابله با زمین خواران بزرگ این جزیره نیز برخورد قاطع داشته باشند.


وی آسان سازی فرایند واگذاری زمین به مردم و عمل در چارچوب های قانونی همچون خرید زمین از مجرای قانونی را از جمله عوامل و رویکردهایی ارزیابی کرد که به کاهش تخلفات در این عرصه منجر می شود./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد