خبر فوری
حاجی میرزایی: استفاده از شبکه شاد برای دانش آموزان رایگان است

حاجی میرزایی: استفاده از شبکه شاد برای دانش آموزان رایگان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ،‌ «محسن حاجی میرزایی» چهارشنبه شب در برنامه خبری شبکه یک سیما ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص هفته نخست سال تحصیلی جدید،‌ با اشاره به اینکه نسخه جدید شبکه شاد نیز عرضه شده،‌ افزود: به محض اینکه دانش‌آموز کد خود را در شاد وارد کند به کلاس درس وارد خواهد شد. فعلا حدود ۸۰ درصد دانش‌آموزان در کلاس خود جای گرفتند.
وی در ادامه در خصوص فعالیت های آموزشی مدارس نیز تاکید کرد که هیچ مدرسه‌ای حق ندارد دانش‌آموز را مجبور به حضور در مدرسه کند و انتخاب حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش‌ها برعهده ولی دانش‌آموز است و هردو نوع آموزش باید ارائه شود.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: به دلیل احترامی که به نگرانی و دغدغه‌های خانواده‌ها می‌گذارم در برنامه‌های متعدد تلویزیونی شرکت می‌کنم تا وضعیت را برای آنها توصیح دهم.

وی با اشاره به اینکه مدارس باز شدند و معلمان و دانش‌آموزان به مدارس مراجعه کردند،‌ گفت: ما در آموزش‌ و پرورش تصمیمی نخواهیم گرفت که حفظ سلامت بچه‌ها در آن لحاظ نشده باشد. حال با توجه به اهمیت امر آموزش در این سن، فاصله طولانی از آموزش و مدرسه، سلامت جسمی و روحی آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد. بنابراین برای رعایت هر دو موضوع یعنی سلامت و آموزش، مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز کردیم.

حاجی میرزایی تصریح کرد: من دراین هفته از تعدادی مدرسه بازدید کردم، درس شروع شده و دانش‌آموزان حداکثر تا ۱۲ نفر در مدرسه حضور دارند. ما برای رفع نگرانی خانواده‌ها اعلام کردیم گرچه ما آموزش حضوری را ترجیح می‌دهیم ولی هیچ فردی را مجبور به حضور در مدرسه نمی‌کنیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: هم امکان آموزش حضوری و هم غیر حضوری را فراهم کردیم و در بخش بهداشت هم اگر قصوری باشد رسیدگی می‌شود. من درخواست می‌کنم خانواده‌ها بر اجرای پروتکل‌ها نظارت کنند و از همکارانمان هم خواستیم سرزده به بازدید مدارس برویم.

وی درباره نتیجه بازدید از مدارس تهران طی روز گذشته به همراه معاون اول رئیس جمهوری نیز گفت: دیروز که در خدمت آقای جهانگیری از مدارس بازدید می‌کردیم حس مادرانه و پدرانه را در رفتار مدیران دیدیم و بچه‌ها هم از همه پروتکل‌های بهداشتی آگاه هستند و همگی با خود یک اسپری ضدعفونی به همراه دارند و رعایت فاصله را به درستی می‌دانند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره درخواست هزینه‌های ضدعفونی مدارس از خانواده‌ها، گفت: سرانه‌ای به این موضوع اختصاص داده شده و همه هزینه‌ها برعهده وزارت آموزش و پرورش است.

وی در خصوص شروع فصل سرما و تغییر پروتکل‌ها در مدارس گفت: وزارت بهداشت متناسب با فصل این پروتکل‌ها را به ما ابلاغ می‌کند و ما این امر مهم را به نظام بهداشت و درمان کشور سپردیم.

حاجی میرزایی درباره احتمال وجود بیماری زمینه‌ای در معلمان یا دانش‌آموزان نیز گفت: معلمی که بیماری زمینه‌ای دارد اگر گواهی لازم را به مدرسه ارائه دهد می‌تواند آموزش را از طریق غیرحضوری پیگیری کند. به دانش‌آموزان هم توصیه می‌کنم اگر دچار بیماری شدند تا حصول بهبود کامل در خانه بمانند و اگر بیماری زمینه‌ای دارند آموزش غیرحضوری را انتخاب کنند.

منبع: ایرنا

استند لوازم آرایش

درباره تحریریه خبر هرمزبان

اخبار دیگر رسانه ها صرفاً به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آنها، الزاماً بیانگر دیدگاه های هرمزبان نیست. ---- صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مهدی کمالی وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید